CELÝ ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Kolik je v Ústí bezdomovců?
Přesný počet bezdomovců asi nikdo nikdy nezjistí, dá se jen odhadovat, že se jedná o pár stovek lidí, ale hodně záleží i na počasí – když je teplo, často tito lidé odjíždějí za prací.

Chtěla bych se zeptat, jací lidé se dostanou do Azylového domu?
Lidé, kteří se k nám dostanou, jsou opravdu různí, těch důvodů je mnoho. Takovým důvodem může být např. ztráta zaměstnání, ztráta bydlení, zdravotní nebo duševní problémy, rozvod… Často k nám přijdou i ženy, které si požily domácí násilí. V poslední době také přibývá počet mladých lidí, kteří přišli z dětských domovů, nebo seniorů, o které se nemá kdo postarat nebo jsou zadlužení.

Mám doma staré vyřazené oblečení. Za jakých podmínek přijímáte věci.
Přijímáme veškeré oblečení, pro děti i pro dospělé, případně i hračky, nádobí a drobný nábytek a spotřebiče. V současné době potřebujeme co nejvíce pánského oblečení a nedostatkovým zbožím bývá spodní prádlo, ponožky. Pokud budete cokoliv mít, můžete nám věci dovézt do sídla charity ve Štefánikově ulici č.1.

Co Vás vedlo k rozhodnutí vydat se na dráhu sociální pracovnice?
Na konci studia jsem dostala nabídku pracovat v jiném oboru, kterou jsem nechtěla odmítnout, a tato práce byla pro mě dobrým rozjezdem. Po dvou letech jsem ale cítila, že musím jinam, do svého oboru. Nastoupila jsem do charity, jsem v ní už 4 roky a jsem moc spokojená. Tato práce mě naplňuje, ráda dělám lidi spokojenými a ve chvíli, kdy člověk slyší různé příběhy a vidí, co by se mohlo stát i jemu, váží si všeho, co má.