Soundtrack k Revivalu, novince režisérky Alice Nellis, nabízejí ke stažení na internetu digitální servisy iTunes i supraphonline a k poslechu web MusicJet. Deník o tom informoval Michal Máka z firmy Supraphon.

Písně pro kapelu Smoke, o níž Revival je, psal Jan Ponocný, kapelník skupiny Mekyho Žbirky a jediný člen orchestru Circus Ponorka. Pro Nellis už psal hudbu k filmům Mamas & Papas i Perfect Days.

„Má dar psát melodie, které vám uvíznou v hlavě. Pro Revival měl psát písničky, které vypadají, jako že je vlastně už znáte. Když jsme si je potom pouštěli na place, vždy spolehlivě zvedly náladu," chválí Jana „Ponorku" Alice Nellis.

Zdroj: Youtube

On sám k hudbě Revivalu uvádí: „Když mi před vznikem filmu Alice říkala, jak by měla hudba kapely znít, byl jsem nadšený. Smoke měla být kapelou „pásků," co milují Stouny, Kinks a měli by mít ke hraní trochu „pankáčský" přístup. Když jsem to slyšel, zaradoval jsem se. Hudbu sixties jsem měl kolem sebe doma od dětství, rodiče ji poslouchali. V 15 letech jsem miloval The Clash. Všechny ty kapely spojovaly dvě věci který mám snad na hudbě nejraději: syrovost a melodii. Ty taky v hudbě nikdy nestárnou."

Když ale vypráví o hudbě, nelze Ponorku zastavit. Tak hned dodává: „Pokud jde o hudební žánr, vůbec nebyl problém se do toho dostat, protože to snad už je i součást mojí genetické výbavy. Problém byl jen, jestli se mi povede udělat dost dobrý repertoár fakt skvělé neexistující kapely."Mrkněte do svého kina, jestli Revival právě nehraje. Nyní už i severem Čech sviští!

Texty na Janovy melodie psal jeho kamarád John Riley. Inspiroval se při tom českými, anglicky zpívajícími kapelami z konce 60. let.

Podobně vřelý vztah k žánru, který hrají Smoke, měli i filmoví muzikanti v hereckém podání Boleslava Polívky, Miroslava Krobota, Mariána Geišberga a Karla Heřmánka.

„Ta hudba byla jeden z důvodů, proč jsem nabídku na roli v Revivalu přijal. Je to fakt moje krevní skupina se vším všudy. Vždyť na rocku a bigbeatu jsem vyrůstal. Takže natáčení byl takový můj návrat do mladých let," říká herec Miroslav Krobot.

Revival vznikl v produkci In Filmu Rudolfa Biermanna, koproducentem je Česká televize a RWE, distributorem společnost Bontonfilm. K filmu také vydává nakladatelství Mladá fronta knihu s CD.

Distributorem digitální podoby soundtracku je Supraphon. A komedie samotná? Mrkněte do svého kina, jestli Revival právě nehraje. Nyní už i severem Čech sviští!