"Už v loňském roce se zástupci naší školy dostali do finále celorepublikové soutěže, která se jmenuje CO2 Liga. Musím objektivně uznat, že zadání je opravdu náročné a vyžaduje nejen odborné znalosti, ale i spolupráci s veřejností. Neznám přesná čísla, ale na začátku je vždycky tak 120 -150 škol z celé republiky, soutěží osmičlenná družstva, závěrečné finále se odehrává v Praze ve Valdštejnském sále. V loňském roce jsme byli druzí a letos opět míříme mezi žákovskou elitu. Vyslanci 7. B splnili všechny uložené úkoly" vysvětlila Jindra Šteflová ředitelka Základní školy Anežky České v Krásném Březně.

Než se rodičům a kamarádům představili zástupci soutěže CO2 Ligy přišly na řadu ukázky šikovných tanečníků, divadelních hvězd, hráčů na flétnu, baletních hvězdiček a rozhlasových pracovníků.

Všichni se moc snažili, někteří přidali i letmý pozdrav do hlediště, kde bylo dost amatérských dokumentaristů z rodiny, nebo od sousedů. Školní akademie věnovaná projektu inkluzního vzdělávání v Ústí nad Labem byla plná nadšení, rafinovaného pohybu a vtipu. Závěrečný raut připravili s dospěláky i žáci školy a barevná nabídka se proměnila po chvilce v burzu chutí a pochvalných gest.

"Rychle ochutnejte vychlazené kostky melounu, jednohubky s hroznovým vínem, tvarohové mašle, pusinky," nabádala mě slečna za provizorním pultem. Jeden tatínek vzal své dvě dcerky na ramena, aby zjistily, co ještě zbylo. prostě, byla tam legrace! Za měsíc se školáci rozejdou, někteří zamávají téhle škole naposled.