K těm, kteří otvírají, patří například i posilovna v hale Slunety na Klíši. „Sice to bude za nějakých bojových podmínek, ale jdeme do toho,“ slíbil jeden z provozovatelů posilovny Tomáš Novák.

Jak doplnil generální ředitel klubu Tomáš Hrubý, situaci okolo koronaviru sledují všichni sportovci. „Fitness tedy otevře taky a dodrží všechny podmínky provozu. Cvičení v rouškách, rozestupy, dezinfekce a další. Stejně tak pevně doufáme, že epidemie neohrozí dostavbu naší nové sportovní haly,“ poznamenal s tím, že kvůli postupu má stavba přestávku, ale pokračovat bude.

Otevře i Lady Fitness na Masarykově třídě. „Byl jsem naštvaný, že nás zavřeli a teď, že otevřou, protože jsme rekonstruovali a nejsme ještě hotoví. Do pondělí budeme, jen musíme makat do noci,“ ujistil provozovatel Jan Kaltenbock.

Naopak neotevře fitness centrum pro ženy Contours v Paláci Zdar. Jeho vedení, Miroslav Kůdela a Andrea Vlčková, rozeslalo členkám e-mail, v němž vysvětlují, že hygienické požadavky jsou vysoké nebo že vrátí poplatky. „Nucená odstávka našeho fitness bez možnosti náhrady, ač nás vláda pravidelně zásobovala informacemi o nejrůznějších příspěvcích, bylo obrovskou a nenávratnou finanční zátěží. Nebylo pro nás lehké rozhodování, jak dál,“ napsali majitelé.

Na otevření tělocvičen čekají nejen dospělí, ale i děti a mládež. Třeba z kroužku Taekwondo v ústeckém Domě dětí a mládeže (DDM). „Trénujeme i v době omezení přes aktivní karanténu on-line na Facebooku i Instagramu. Jediná změna pro nás bude, že se uvidíme z očí do očí a pořádně si zakopeme. Už se všichni moc těšíme,“ uvedla trenérka kroužku Veronika Moravcová s tím, že se sejdou během května a termín ještě upřesní.

Záleží totiž i na DDM, kdy se bude moci mladým sportovcům otevřít. Termín mají totiž odlišný než klasická fitka. „Budeme se řídit pokyny z ministerstva školství, jelikož spadáme pod něj. Původní termín otevření byl 25. května. Teď se to stále mění, ale neotevřeme hned v pondělí,“ vysvětlil ředitel DDM Jan Eichler.

Přiblížil, že mají připravený plán, který obsahuje větší počet hodin pro kroužky a různé alternativy. Fungovat budou ne do poloviny, ale až do konce června, některé i o prázdninách. „Na letošek jsme připravili šedesát táborů, rychle se ale plní,“ dodal Eichler.