Petr Liška, krajský předseda hnutí a zároveň starosta Malých Žernosek, to komentoval s tím, že prostředky fondu nemohou sloužit k sebepropagaci momentálně vládnoucí garnitury. „Ta opět potvrdila zneužívání peněz, namísto podpory skutečně potřebných projektů z tohoto fondu, bez ohledu na to, jak jej zrovna pojmenují.“

Žádosti zpracoval za Radu Seniorů Alois Malý. Obě se týkají kulturních akcí pro seniory.  Kámen úrazu a hlavní důvod protestů  je ovšem v této větě, napsané na obou žádostech o příspěvek: „Akce poslouží k propagaci kraje a ČSSD.“

Sám Malý označil zmínku o ČSSD v žádosti za nešťastnou. „Uznávám to. Ale my nejsme právníci, ani politici. Napsali jsme to tam nedopatřením a bez vedlejších úmyslů, žádný mítink  bychom nepořádali,“ omlouval se. „Výsledek je takový, že ty peníze odmítneme a akce se neuskuteční. Je to škoda, senioři přijdou zkrátka,“ dodal.

Magdalena Hanáčková, mluvčí Ústeckého kraje, vysvětlila, že v množství podkladů, které jsou předkládány, unikla pozornosti odboru, jež materiály připravoval, formulace žádosti.
„Jelikož podpora politických stran není v souladu se zásadami poskytování dotací z FÚK, máme již informaci, že příjemce dotaci odmítne a ta tedy nebude  vůbec vyplacena,“ uvedla Hanáčková.

Hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD) dodala, že z přístupu všech radních a zastupitelů, kteří pro udělení dotace zvedli ruku, je zřejmé, že seniory chtějí podporovat. „Jsem ale ráda, že v tomto případě k vyplacení dotace nakonec nedojde,“  sdělila Vaňhová.

O kolik jde peněz?

Jedna ze žádostí o příspěvek z FÚK je na financování divadelního představení pro 500 seniorů ve výši 150 tisíc korun, druhá pak na plavbu lodí do Německa pro 150 seniorů ve výši 147 tisíc korun.