„Kašny ve správě města Městské sady a Zanádraží, připravujeme na zimu zhruba od poloviny až do konce října. Ostatní kašny spravují úřady městských obvodů. Ty budou zazimovány ve stejném režimu. Údržbu a zazimování provádí firma AVE a v Městských sadech firma J&T ČR," informovala Romana Macová, mluvčí města.

ZAZIMUJÍ I ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM

Všechny fontány pracovníci postupně vypnou a vyčistí, rozeberou a vysuší jejich strojovny. Před prvními mrazy v sadech zazimují i závlahový systém.

„Všechno se musí udělat tak, aby technologii nepoškodily mrazy. Dříve jsme fontány v sadech nechávali i zabalit do folie, ale to bylo kontraproduktivní, lidé obaly ničili, chtěli se podívat, co tam je," doplnil Jan Hodný z odboru dopravy a majetku města magistrátu.

Fontán jsou ve městě více než tři desítky. Nacházejí se v atriu magistrátu města, na Lidickém náměstí Sluneční hodiny a u divadla, ve Smetanových sadech, v Městských sadech u mušle a na dalších dvanácti místech po celém parku, na Klíši ve Vrchlického sadech, pět fontán je na Mírovém náměstí, po jedné u Zanádraží a před nádražím a u Domu kultury.

LOUČENÍ NA LAGUNĚ

Čtyři fontány mají také na Severní Terase v Centrálním parku.

„S jejich provozem se rozloučíme v pondělí 31. října při tradiční akci Strašení na Laguně aneb Halloween 2016," informoval Petr Vlasák, tajemník obvodního úřadu Severní Terasy.

Jak dodal, děti letos naposledy uvidí barevné fontány doprovázené hudbou. Připravený je pestrý program včetně soutěží, pouštění lodiček se svíčkami a také ohňostroj.

„Fontány zásobuje voda z pramene na Kočkově. Zazimuje nám je odborná firma," řekl Petr Vlasák.