Ústecký fotbal posílí Fantomas. Totiž podnikatel Vasil Simkovič, který svou přezdívku získal díky masce filmového hrdiny, v níž fandí českému hokeji. Do dozorčí rady Fotbalového klubu Ústí nad Labem ho navrhli ústečtí radní. Představenstvo ostatně čeká i další změna, odejít chce jeho předseda Jan Linhart.

„Důvěra, kterou mi město dalo, je potěšující. Považuji se za ústeckého patriota a zdejšímu sportu fandím, takže bych tomu rád pomohl a vnesl do fotbalu svůj pohled," řekl sám Vasil Simkovič.

Za akcie město zaplatí 850 tisíc korun

Zároveň vedení Ústí pokračuje ve svém plánu jak fotbalu pomoci: zaplatí 850 tisíc korun za 98 akcií ústeckého klubu. Odkoupit je chce od menšinového vlastníka FK Teplice. Poté plánuje navýšit jmění klubu o tři miliony korun. „Klub se tím konečně stabilizuje a kdyby se ještě podařil boj o přední příčky, bylo by to úžasné," doufal Jiří Dušek, člen představenstva ústecké fotbalové akciovky.

Jinými slovy, pokud plán radních schválí také ústečtí zastupitelé, bude to pro ústecký fotbal i jeho funkcionáře znamenat velkou úlevu. Skončí tím dlouhé období nejistoty, na kterém se v minulosti navíc podepsal nevyhovující městský stadion.

Změna by se měla kladně odrazit na kvalitě ústeckého fotbalu a v důsledku i atraktivitě pro diváky a fanoušky. Ti se ostatně mají na co těšit. Ústecké fotbalisty totiž čeká v pátek mistrovské utkání a 
22. září pohárové utkání se Slavií. Stanislav Pelc, sportovní manažer klubu, poznamenal, že v současnosti drží slušné páté místo.

„Prozatím nemáme s týmem problém. Výplaty jim chodí, tak se mohou věnovat jen fotbalu. Když budou v pohodě, budou i výsledky dobré. Snad budou všichni spokojení," doufá manažer Pelc.

Jan Linhart jako předseda představenstva končí

Personální změny ve statutárních orgánech se pak v první řadě dotknou dlouholetého předsedy představenstva Jana Linharta, který by měl odejít z této funkce a usednout do pomyslného křesla předsedy dozorčí rady.

Sám svůj odchod z funkce nijak nekomentoval, nezvedal včera telefony a ani neodpověděl na SMS zprávy. „Jan Linhart sám chce z funkce odejít, jednak mu je přes sedmdesát, jednak ze zdravotních důvodů, i tak ve fotbale zůstane. A Vasil Simkovič je blázen do sportu, a to je moc dobře," komentoval změny v obsazení postů Jiří Dušek.

Kromě změny vlastnických vztahů a finanční kondice čeká fotbal ještě další změny. Radní schválili nové stanovy a koncepci klubu. „Jmenovali pracovní skupinu, která má provést všechny kroky vedoucí k pronájmu Městského stadionu Fotbalovému klubu Ústí," dodala ústecká mluvčí Romana Macová.

Klub se dlouho potýkal s nevyhovujícím stadionem. Ten dnes čeká už jen dostavba zázemí v tribunách.