Ústečtí zastupitelé dali ve čtvrtek zelenou dvěma významným investičním akcím na příští léta. Město postaví stadion tak, aby odpovídal požadavkům fotbalového svazu. Ústečané se také do roku 2015 dočkají opravené plavecké haly na Klíši a přístavby akvaparku.

Městský stadion chce město postavit za dodavatelský úvěr. Město by ho mělo splácet 10 let. „Je ostuda, jak vypadá městský stadion. A to do něho bylo investováno již 100 milionů korun," uvedl radní Arno Fišera (ČSSD).

TOP 09 nechtěla zadlužení města připustit, ale nakonec ustoupila. Vedoucí finančního odboru Rudolf Jakubec uvedl, že ji město bude moci splácet z přebytku neinvestiční části rozpočtu, který musí generovat.

Ještě více zastupitelé a veřejnost debatovala o akvaparku. Skupině architektů vadí, že na něj nebude vypsaná architektonická soutěž. „Jedině architektonická soutěž je cestou, jak vybrat nejlepší návrh," uvedl jeden z autorů výzvy Jan Hrouda.

Podle radních to nejde, protože je tlačí čas daný termínem pro evropské dotace. „Když bude soutěž, tak akvapark nebude," tvrdí Fišera.

Jak akvapark bude vypadat navrhne architekt a město slibuje i anketu obyvatel. Vedoucí odboru Ivo Zíka včera řekl, že město chce třeba tobogán, divokou řeku, vířivku či dětský bazén. Odhad ceny je 164 milionů korun.

Včerejšího jednání zastupitelstva se nakonec zúčastnilo jen 22 ze 37 zastupitelů. ODS a SZSP na začátku jednání rozladilo, že nejsou k dispozici všechny materiály k předloženým bodům. „Nebudeme tomu asistovat a odcházíme," řekl zastupitel za ODS Tomáš Indra. „Je to další pokles politické kultury," uvedl Tomáš Jelínek ze SZSP. Jednání zastupitelstva začalo nakonec o 45 minut později.

Architekti chtějí soutěž na bazén: Skupina architektů žádá, aby město na rekonstrukci plavecké haly vypsalo architektonickou soutěž. „Oprávněné obavy máme o kvalitu rekonstrukce a obavu ze zničení autentických uměleckých prvků v interiéru," píší ve výzvě, kterou zveřejnil Jiří Němeček, architekti. Podle nich by taková soutěž byla transparentní jak po stránce hospodárnosti, tak kvality rekonstruované haly.