„Dnes mám z oslavy obzvlášť radost. Ačkoli se pokazilo počasí a dlouho nám tu lilo jako z konve, návštěvníci nenechali svůj spolek ani svou slavnost na holičkách. Do soutěže o nejlepší posvícenský koláč se letos hlásilo 23 lidí. Byly to ženy, muži a dokonce i děti," řekl Zdeněk Kymlička, šéf spolku Veselá Brná.

Večer pak v Brné patřil Posvícenské zábavě s ústeckou skupinou Fonotest Milana Moravy. „Umí ty největší hity, pěkně to jen ve třech v restauraci U Kapličky rozjela. Radost mi udělali návštěvníci, přišli se bavit a dražili s námi koláče. Celkem dražba vydělala bezmála čtyři tisíce korun,“ řekla Ústeckému deníku Libuše Renová, členka Veselé Brné a bývalá ředitelka ZŠ Brná. Páťáci z této venkovské školičky pak také upekli největší koláč, jaký letos posvícení vidělo. A také jaký na něm byl tentokrát vydražen.

Celá akce se neobešla ani bez srandiček. Diváky bavila ústecká country kapela Ústecký výběr, která umí hitů nepočítaně. Pořadatel posvícení Zdeněk Kymlička ji přemluvil, a tak zahrála parafrázi na hit Fešáků s Michalem Tučným „Co platí na Fešáky“, respektive na Brňáky. Její pointa byla, že za Brňáky vždycky zaplatí Zdeněk (Kymlička).

Zábava trvala tak jako vždy až do dvou hodin. Ale už ve před devátou nabídla specialitu, jaká se tu jen tak nevidí. Jen kvůli tomu účelu založený pánský pěvecký sbor Hlahol Brná v doprovodu Fonotesu zazpíval Mládkův hit „Brná je zlatá loď, za děvčaty z Brné choď, hm, jsou sladká, hm, a vtipná…“. 

Výsledky soutěže v koláčích

muži
1. Šimánek Karel
2. Kučírek Milan (unikátní koláč nazdobený nápisem Karel Gott)
3. Hamza Ladislav

ženy - velké koláče
1. Bohumila Horáčková
2. Gabriela Johnová
3. ženy z kapličky

ženy - malé koláče
1. Magda Kolářová
2. Romana Srpová
3. Hana Klupsová

děti
1. Kateřina Muhlbayerová
2. Jan Puc
3. Alžběta Krčilová