Na den otevřených dveří Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem v Ústí nad Labem pozvala v sobotu hosty osobně ředitelka Martina Brhelová a bylo se na co dívat. Na improvizovaném pódiu před vchodem se vystřídali šikovní zpěváci i vítězové jednotlivých běhů.

V nabídce byl krásný bazén, malování na obličej, ukázka zooterapie, speciální plošina, skákací hrad, pohybová cvičení. Nechyběla poradenská činnost, kreslení na nekonečný papír, prohlídka tělocvičny, hry i ochutnávka dobrot. 

Mladou studentku ústecké univerzity Terezu Bártovou mohou lidé podpořit zasláním finanční částky na účet i zakoupením charitativního kalendáře.
Meningokok vzal dívce obě nohy. Chce se vrátit ke sportu

Dospělácký závod odstartoval v devět hodin dopoledne a startovné pomáhalo dětem. Nikdo nepochyboval o vítězích, ale stejně si to všichni užívali. Pět poctivých kol parkem, celkem sedm kilometrů a potom závěrečný finiš do barevného oblouku Prima běhů.

V ženách zvítězila Zuzana Rusínová z Dobětic, mezi muži byl nejrychlejší Jirka Vlček z Povrlů. Každou hodinu byli na startovní čáře jiní borci, organizátoři sportovní části Jana Mešo a Václav Brhel připravili krásnou trať pro všechny zájemce z řad dětí.

Den otevřených dveří Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem.Zdroj: Miroslav Vlach

"Moc ráda jsem přijala pozvání na akci. Děti potřebují osobní příklady a tady jich bylo dost. Startovní čísla navlékli tátové i učitelé, smíšená štafeta roztleskala všechny diváky. Poděkování patří vedení školy, děti si to opravdu užívaly," tvrdila vítězka hlavního závodu, učitelka na mateřské Zuzana Rusínová, která tratí proletěla cca za 27 minut.

Ještě o dvě minuty rychlejší byl absolutní vítěz Jiří Vlček, který držel palce vozíčkářům. V cíli to vypadalo na patovou situaci, ještě že  byla k dispozici speciální kamera.

Zvláštní parní vlak svezl dětské onkologické pacienty z Ústí nad Labem do Zubrnic a zpět.
FOTO: Velký býček svezl nemocné děti

V budově školy byl velký zájem o ukázku různých hudebních nástrojů. Dešťové hole, bonga, tibetské mísy, flétny, moc zajímavá byla finská kantela. V přízemí kočičky Eliška, Kryštof a Matýsek byly stále v obležení děvčat, pes Stoupa zajímal maminky. 

Na trávníku se předváděli kluci, jeden dokonce na vyžádání opakovaně udělal fantastický přemet vzad. "Zkuste to také, nic to není. Jenom se pořádně odrazíte a je to," napovídal mi šikula.

Poslední závod se běžel ve tři odpoledne, ale zájemců o diskusi tam bylo stále dost. Den otevřených dveří patřil těm, co nestojí stranou.

Miroslav Vlach