Na improvizovaném pódiu před vchodem se vystřídali šikovní zpěváci i vítězové jednotlivých běhů. V nabídce byl krásný bazén, malování na obličej, ukázka zooterapie, speciální plošina, skákací hrad, pohybová cvičení. Nechyběla poradenská činnost, kreslení na nekonečný papír, prohlídka tělocvičny, hry i ochutnávka dobrot.

Dospělácký závod odstartoval v devět hodin dopoledne a startovné pomáhalo dětem. Nikdo nepochyboval o vítězích, ale stejně si to všichni užívali. Pět poctivých kol parkem, celkem sedm kilometrů a potom závěrečný finiš do barevného oblouku Prima běhů.

V ženách zvítězila Zuzana Rusínová z Dobětic,, mezi muži byl nejrychlejší Jirka Vlček z Povrlů. Každou hodinu byly na startovní čáře jiní borci, organizátoři sportovní části Jana Mešo a Václav Brhel připravili krásnou trať pro všechny zájemce z řad dětí.

Běh kampusem ústecké univerzity přilákal v sobotu desítky závodníků.
Výtěžek z Běhu kampusem putuje na Lékaře bez hranic

"Moc ráda jsem přijala pozvání na akci, děti potřebují osobní příklady a tady jich bylo dost. Startovní čísla navlékli tátové i učitelé, smíšená štafeta roztleskala všechny diváky. Poděkování patří vedení školy, děti si to opravdu užívaly," tvrdila vítězka hlavního závodu učitelka na mateřské Zuzana Rusínová, která tratí proletěla cca za 27 minut.

Ještě o dvě minuty rychlejší byl absolutní vítěz Jiří Vlček, který držel palce vozíčkářům. V cíli to vypadalo na patovou situaci, ještě, že tam byla speciální kamera.

V budově školy byl velký zájem o ukázku různých hudebních nástrojů. Dešťové hole, bonga, tibetské mísy, flétny, moc zajímavá byla finská kantela. V přízemí kočičky Eliška, Kryštof a Matýsek byly stále v obležení děvčat, pes Stoupa zajímal maminky.

Na trávníku se předváděli kluci, jeden dokonce na vyžádání opakovaně udělal fantastický přemet vzad. "Zkuste to také, nic to není. Jenom se pořádně odrazíte a je to," napovídal mi šikula. Poslední závod se běžel ve tři odpoledne, ale zájemců o diskusi tam bylo stále dost. Den otevřených dveří patřil těm, co nestojí stranou.

První ročník Rodinného festivalu v Ústí nad Labem.
FOTO: Rodinný festival bavil workshopy, hrou na ukulele i divadly