Kolem desáté dopoledne dostaly šanci děti (500 m a 1000 m), ve dvanáct hodin se dal do pohybu barevný had lidských těl vedoucí od sportovní haly v Chabařovicích směrem k jezeru. Kratší trať měřila pět kilometrů, delší dvanáct. Hlavní závod mezi muži vyhrál Aleš Filingr z Mostu v čase 00:44:10, ženám kralovala mladičká Adéla Civínová z Bíliny (00:50:37). 

Několikrát byla na stupních vítězů chabařovická Jarmila Sobecká. Svou kategorii vyhrála, v absolutním pořadí byla třetí. Bronzovou medaili na kratší trati vybojovala i Zuzana Kotěšovcová, za svobodna Rusínová. Obě naše běžkyně toho moc v poslední době nenatrénovaly, ze zdravotních důvodů měly nařízený klid, na Miladě to byl jejich první výběh po několika měsících. Velký potlesk provázel Josefa Procházku z Děčína, když stoupal na bronzovou pozici, byl totiž o dvacet let starší než vítěz. Dva renomovaní komentátoři sportovních akcí David Cihlář a Marek Vobr vítali známé tváře, chválili mladé borce i ty dříve narozené.

„Dříve jsem dělal triatlon, dnes  o něm pouze vyprávím, ale vedle mne stojí medailistka z mistrovství světa ve sportovním aerobiku Kamila Turková. Snad se na mne nebude zlobit, když prozradím, že startovní číslo tentokrát vyměnila za těhotenské šaty. Všichni běžci jí drží palce," zašeptal do mikrofonu ten menší. V cíli postával i obětavý táta Pavel Gondek. Normálně by měl na sobě propocený dres, necítil se dobře, tak dělal pouze doprovod. „Původně jsem přihlásil všech pět dětí, některé zmohla chřipka, tak naší rodinu reprezentovala pouze třináctiletá Adéla, ale domů vezeme zlato,“ hrdě ukazoval vzácný kov spokojený rodič.

Bezvadný byl i Jaroslav Novák z Mostu. Za rok mu bude padesát, ale sport prostě potřebuje k životu. „Do čtyřicítky jsem hrál fotbal, potom jsem přešel na běh. Tady jsem poprvé, ale ústecký půlmaraton jsem běžel už několikrát. Milada je ideálním místem na podobné akce, překvapila mne hojná účast a skvělá organizace,“ chválil akci muž s číslem 278 na hrudi. Hodně lidí tam zůstalo do samého konce, čekali na tombolu. Fakt dobrý!

Vítězové:
5 km - ženy - Lujza Sláviková - Praha - 00:20:22
5 km - muži - Radim Filip Drážďanský - Teplice - 00:18:22
12 km - ženy - Adéla Civínová - Bílina - 00:50:37 
12 km - muži - Aleš Filingr - Most - 00:44:10