Na velkou akci to přitom zpočátku nevypadalo. Lidé přibývali po jednom po dvou. „Bude jich hodně, nestačíme se divit," odhadoval organizátor Zdeněk Kymlička.

A měl pravdu. Z autobusu vystoupilo několik masek, ale pak to najednou začalo. Odněkud přišli čtyři velikánští medvědi, vyrojil se houf berušek všetečných, objevil se Ivánek, Marfuša, Baba Jaga, Mrazík, Dědeček Hříbeček a další postavy z oblíbené ruské pohádky.

Husa chtěla štípat kolemjdoucí

Na vyváženou přišli všichni trpaslíci i se Sněhurkou, na píšťalku pískal úplně malý dopravní policajt. Když se průvod vydal na pochod, natáhl se na několik set metrů. A to už v něm byli taky banditi, motýlci, víly, strašidla, ježibaby, čerti, bojovníci z hvězdných válek a mnoho dalších stvoření. V průvodu kráčely i babky s husou nebo prasátkem v košíku.

Jedna husa natahovala krk po kolemjdoucích a snažila se štípat. „Je to zvláště vyšlechtěný druh s krátkým krkem, takže daleko nedosáhne, nikdo se nemusí bát," uklidňovala okolí majitelka Klotyldy.

Průvod se vyšplhal do svahu na Zlatou stezku. Cestu mu razili koně, hned za nimi kráčela kapela následovaná herci. „Nepředbíhat, masky a nemasky až nakonec," připomínal Zdeněk Kymlička. Za doprovodu městských strážníků se všichni v pořádku dostali k restauraci U kapličky, kde si užili zábavný program.