Hron přijel na točnu autobusu č. 17 v čele barevného průvodu na svém filmovém koni Ilči (Vítr) a ostudu filmové hvězdě opravdu neudělal. Hned za ním v originálních kostýmech pochodovala skupina divochů z Plzně, kteří si říkají Pšito Oyata. Vedl je samotný náčelník Jirka Kohout, který měl to štěstí, že se osobně potkal i s Pierrem Bricem. Old Shatterhend (Svatopluk Žáček) představil divákům svou železnou boxerskou pěst, Karel May přišel v černém, motýlkář v bílém, primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický nabízel dýmku míru a slavný fotograf Petr Berounský ukázal část své sbírky dobrodružných knih. Podmínkou je autor Karel May a Vinnetou. Přesně ve 14.30 začalo pršet, několikrát zahřmělo, ale velký Manitou všechny diváky, hosty i herce ochránil. 

U několika dřevěných totemů za kapličkou vyrostl indiánský koutek s klasickým týpím, kde se vrhalo tomahavkem, střílelo z luku a pořizovala selfíčka s čelenkami různých velikostí. Uprostřed postával urostlý muž v koženém převleku a sledoval olověné mraky nad Brnou. „Podobné ukázky s tancem a specifickým programem děláme po celé republice, ale byli jsem i v zahraničí. Samozřejmě v Německu Karla Maye dobře znají, tam jsme byli nejčastěji. V Plzni máme obchod, veškeré kostýmy a doplňky si děláme sami. Tohle je jelenice, mokasíny jsou pravé, barvy přírodní, doplňky originální. Moje čelenka je skutečně z orlích per. Existuje spousta odborných knih o životě indiánů, nestačí je pouze přečíst, musíte je nastudovat, abyste je pochopili a mohli je napodobovat.  Ve skupině je nás  patnáct, tady je nás pět. Skutečně mám doma fotku s Pierrem, byl jsem se dokonce podívat i v Chorvatsku, kde se natáčel film," prozradil před vystoupením Jiří Kohout. 

Celou hodinu zpíval v indiánském převleku, ale už bez paruky, v bílém stanu Vladimír Hron. Písničky všichni znali,  jeho vtipné indiánské hlášky vyvolávaly úsměv na mokrých tvářích posluchačů. Přítulnou indiánku „Myší ocásek“ taktně odmítl, krátce zavzpomínal na svou filmovou sestru Nšo-či (Krásný den). Na závěr poděkoval za pozvání Kleki-petrovi (Bílý otec) a přislíbil účast na další akci, pokud ho železný oř nezklame. Fakt dobrý!