Petr Berounský, fotograf.

Petr Berounský, fotograf.

PETR BEROUNSKÝ, FOTOGRAF.

V roce 1993 jsem s Karlem Honsou a Alenou Bouškovou provozoval reklamní agenturu. Denně jsem jezdil do Prahy. Ale hlavní je, že v roce 1992 vyhrál „můj kůň", poslední Miss federální republiky, Pavlína Babůrková. Takže jsem jí v devadesátém třetím dělal garde.

Lukáš Konečný, boxer.

Lukáš Konečný, boxer.

LUKÁŠ KONEČNÝ, BOXER.

V roce 1993 jsme se stěhovali ze Severní Terasy do Dobětic. Bydleli jsme v Poláčkově ulici, tedy asi 100 metrů od mého současného bydliště. Chodil jsem na gympl v Jateční a byl jsem již 2x mistrem republiky v dorostencích a vyhrával jsem mezinárodní turnaje. Na snímku jsem s tatínkem.

David Deyl, zpěvák.

David Deyl, zpěvák.

DAVID DEYL, ZPĚVÁK.

Takhle jsem před dvaceti lety chtěl v pyžamu pozdravit dámskou návštěvu! V roce 1993 jsem chodil na ZŠ v Chlumci. Do sboru Koťata jsem nechodil, protože jsem vyrušoval a zlobil. Pamatuji si, že jsem navštěvoval hodiny klavíru u paní profesorky Galiny Kochanové.

Jaroslav Doubrava, senátor.

Jaroslav Doubrava, senátor.

JAROSLAV DOUBRAVA, SENÁTOR.

V roce 1993 jsem byl starostou v obci Telnice. Na obecním úřadě jsem pracoval již před tím a starostou byl přes 20 let. Byl jsem proto s redaktory Ústeckého deníku často v kontaktu.

Lenka Kocmanová Taussigová, modelka.

Lenka Kocmanová Taussigová, modelka.

LENKA KOCMANOVÁ TAUSSIGOVÁ, MODELKA.

Před dvaceti lety mi bylo jedenáct roků a chodila jsem na základní školu. Fotografie je ale z rodinné dovolené v San Marinu. V té době jsem neměla kudrnaté vlasy, ale krátké jako kluci.

Josef Alois Náhlovský, komik.

Josef Alois Náhlovský, komik.

JOSEF ALOIS NÁHLOVSKÝ, KOMIK.

Před dvaceti lety mi bylo 44 roků a dělal jsem v Ústí nad Labem moderátora. Ve stejný čas jsem také byl společně s bavičem Petrem Novotným jako speaker u hudební skupiny Fešáci.

Jan Kubata, poslanec.

Jan Kubata, poslanec.

JAN KUBATA, POSLANEC.

Před dvaceti lety jsem promoval, měl před státnicemi a o politice jsem moc nepřemýšlel. Přemýšlel jsem o kariéře učitele. Nastupoval jsem poprvé do práce, stěhoval se z Ústí do Varů a zase zpět za zaměstnáním.

Jan Čaloun, hokejista.

Jan Čaloun, hokejista.

JAN ČALOUN, HOKEJISTA.

Před dvaceti lety jsem prožil jednu z nejlepších hokejových sezon. V Litvínově jsem se stal nejlepším střelcem extraligy, když jsem vstřelil celkem 44 branek. V 93 jsem také byl na mistrovství světa v Německu, kde jsme brali bronz.

Jolana Smyčková, herečka.

Jolana Smyčková, herečka.

JOLANA SMYČKOVÁ, HEREČKA.

Před dvaceti lety jsem zažívala velký životní zlom. Končila jsem základku na Kamenném Vrchu, dostala se na konzervatoř a stěhovala se na internát do Prahy. Všechno bylo nové. Stýskalo se mi po Ústí, po rodičích, a zároveň jsem se seznamovala s naší krásnou metropolí.

Nataša Gáčová, herečka.

Nataša Gáčová, herečka.

NATAŠA GÁČOVÁ, HEREČKA.

V roce 1993 jsem navštěvovala Gymnázium J. A. Komenského v Novém Strašecí. Že zakotvím v Ústí, mě nenapadlo. Úplně jsem zapomněla, že jsem někdy měla v ruce knihu angličtiny. I když to nevypadá, nejvíc mě bavily cigarety na WC.

Ivona Březinová, spisovatelka.

Ivona Březinová, spisovatelka.

IVONA BŘEZINOVÁ, SPISOVATELKA.

Před dvaceti lety jsem byla zaměstnancem ústecké univerzity. Bydlela jsem už v Praze, s manželem jsme měli první holčičku a druhou jsme právě čekali. Právě před dvaceti lety jsem se rozhodla, že se pokusím splnit si svůj dětský sen a stanu se spisovatelkou. A to se mi nakonec podařilo. Mé první knize pro děti, Panáčkovi Paneláčkovi, je v rukopisné verzi právě dvacet let.