„Nadační fond Kapka naděje je naším dlouholetým partnerem a díky jeho přízni a výborné spolupráci s ním jsme na naše pracoviště získali další nové přístroje pro pacienty a zdravotnický personál. Díky štědrosti takových dárců, jako je Kapka naděje, přichází významná pomoc, za kterou moc děkujeme,“ uvedl přednosta dětské kliniky Jaroslav Škvor.

Nové přístroje předala zdravotníkům ředitelka nadačního fondu Dita Loudilová. „Spolupráce Nadačního fondu Kapka naděje s Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem trvá již 14 let. Za tuto dobu fond nakoupil přístroje a vybavení pro nemocnici za více než 4,4 miliony korun. Velmi nás těší, že jsme mohli takto pomoci,“ řekla ředitelka.

S léčbou malých pacientů na klinice nově pomáhá plicní ventilátor Evita 600 a měřicí přístroj QuickRead Go. „Kapka naděje je za tu neuvěřitelnou dobu trvající spolupráce stále s námi a jsem za tak spolehlivého partnera opravdu rád. Zvláště v posledních letech, kdy počet mecenášů pro zdravotnictví spíše ubývá. Kapce naděje moc děkuji a těším se na další spolupráci s ní,“ zdůraznil ředitel nemocnice Aleš Chodacki.