Sportovní evidencí prošlo 377 borců, ale svou účast finančně vyjádřili i další a nebylo jich málo.

ZRYCHLENÝ PŘESUN DO PŘÍRODY

„Vůbec jsem nevěděl o této akci, vytáhl jsem letos poprvé kolo a nařídil holkám zrychlený přesun do přírody. Tady snad bylo půl Ústí a ještě k tomu se startovními čísly. Dorazili jsme zrovna v okamžiku, když kolem projížděla dračí loď, tak jsem povolil krátkou přestávku s doplněním tekutin. Po chvilce bylo jasno a stovka putovala do kasičky na toho kluka. Hezký nápad," svěřil se cyklista Pavel ze Střekova a po chvilce pokračoval s rodinou dál.

Nadační fond Plamínek byl založen v roce 2014 a může se pochlubit řadou skvělých akcí. Jana Procházková krátce pozdravila přítomné a představila devítiletého Adámka, který přes své zdravotní problémy hltal pozitivní energii barevného davu. Potom už vyrazili na kilometrovou trať ti nejmenší, někteří skutečně poprvé, třeba jako roční Emička z Dobětic se startovním číslem 369.

Prvním zlatým medailistou byl pětiletý Kryštof, v mládežnické kategorii porazila všechny kluky Sabina Hrušková. Přesně v patnáct hodin byl odstartován hlavní běh na pět a deset kilometrů, závěr barevného hada obstarali dva bosí běžci, Pavel Vorlík a Michal Barvínek.

KRVAVÝ PALEC NÁLADU NEZKAZIL

Ten druhý dokončil závod s krvavým palcem levé nohy, ale stejně měl dobrou náladu. Pětikilometrovou trať nejrychleji proběhl Šimon Koblížek, se startovním číslem 146, nejrychlejší ženou byla Tereza Lachmanová se startovním číslem 148.

O vítězi desítky snad nikdo nepochyboval, Petr Zuda ze Všebořic je ozdobou každého běžeckého závodu. Jako cenu dostal zaplacenou registraci na Ústecký půlmaraton. Stejnou cenu obdržela i Marcela Vyšatová, která vystoupala na nejvyšší stupínek mezi ženami. Závěr okomentovala hlavní pořadatelka.

„Jsem moc ráda, že přišlo tolik lidí, hodně to o naší povaze vypovídá. Ještě nevím, kolik jsme na Adámka vybrali, ale všichni mu držíme palce. V kalendáři máme ještě další akce, ta nejbližší se pomalu už připravuje. V rámci Pivovarnického jarmarku dostaneme z každého litru vypitého piva padesát haléřů a pivo má rád snad každý Ústečan," prohlásila Jana Procházková a nasměrovala děti k velké hranici z dřevěných polen, na které seděla velikánská čarodějnice.

U Labe bylo v sobotu hezky a hodných lidí tam bylo skutečně dost.