Je to taková zvláštní skupina důchodců kolem paní Švihové, někteří s hůlčičkou, další na invalidním vozíku.

Nejstarší Aničce bylo 96 let

Opakovaně tráví svou dovolenou v penzionu Sola Fide v Janských Lázních, kde pozitivní energii mísí s výtečnou kuchyní Miroslav Cejnar. Ti nejstarší byli na lázeňské kolonádě už po třiadvacáté, na příští rok už znají termín.

Letošní turistickou akci provázelo příjemné počasí, tak došlo i na výlet pohádkovou mašinkou na Kolínskou boudu, kde si mlsouni objednali pověstný borůvkový koláč. Dvanáct manželských párů, nejstarší Aničce bylo 96 let!

„Šestého června bude slavnostně zahájena v Janských Lázních letošní sezona. Mezi hosty bude Kamil Střihavka a Leona Machálková. Každý rok mohou hosté najít blízko kolonády nějaké překvapení. Od února 2015 je to nový hotel Potok II. s příjemnou kavárnou," vysvětluje paní na poště.

Ochotní podnikatelé potěšili

Ústečané chválili nejen pořádek, ale i ochotu některých prodejců vyhovět zákazníkovi. Několik starých domů našlo nové majitele a hned se začalo s opravami.

Velký zájem je o veřejnou keramickou dílnu, vyhlášená cukrárna má spoustu specialit, voda z místního pramene plnila plastové lahve návštěvníků. Skoro každý den vyráželi Seveřané do kopců, ti nejzdatnější pokořili i Sněžku.

Lanovka na Černou horu zahajovala provoz přesně v 9.00 hodin, pěší túra do Pece pod Sněžkou byla fantastická. Zpět se jelo autobusem, aby se stihla večeře.

Skoro každý rok se jede mašinkou, společenský večírek byl tentokrát pěkně vyzpívaný, došlo dokonce i na taneček.

Švestkové knedlíky a nejkrásnější úsměv

Tradičně se hodnotil největší jedlík, tentokrát to byla žena. Z taktických důvodů neuvedeme jméno, ale pět nadýchaných švestkových knedlíků zvládla s takovou lehkostí, že i kuchař Bureš se divil.

Nejkrásnější úsměv předvedla Zdenička Šimůnková, za hokejového znalce byl označen Miroslav Pecháček, do hodnosti generála byla pasována vedoucí výpravy paní Švihová.

Průměrný věk ukazoval na pětasedmdesátku, ale všichni se náramně bavili. Tahle parta nikdy nezklame. Opálené pozdravy posílá těm, kteří si už do hor netroufali.