„Přišli jsme s kamarády lovit kapry. Proto jsem chytal na kukuřici. Celý den to nic nedělalo. Jen jsme měli záběr pár cejnů," začal ve vyprávění šťastný rybář.

Se sumcem bojoval rovných čtyřicet pět minut. „Když jsem navíjel šňůry, tak najednou přišel velký odpor, až mi to málem vyrvalo prut z ruky. Jezdil mi s udicí ze strany na stranu, až nám do sebe zamotal několik prutů. V jednu chvíli jsem myslel, že mi urve šňůru a bude pryč. Nakonec jsem ho po tři čtvrtě hodině dostal ke břehu," pokračoval Hrdlička.

Místo podběráku museli rybáři použít holé ruce. „Tady kamarád vlezl do vody a chytil ho do holých rukou. Poté jsme ho společně vytáhli. Když jsme sumce změřili, zjistili jsme, že má sto devadesát centimetrů. Odhadem má pětašedesát kilo a starý bude patnáct let," řekl rybář.

Místo v udírně skončil sumec zpátky v Labi. „Kamarádi mi říkali, že by byl dobrý uzený. Je to sice predátor, který je v řece škodnou, ale je to za padesát let rybaření moje největší ryba. Rozhodl jsem se proto neposlechnout a dát mu svobodu," dodal závěrem Zdeněk Hrdlička.