V obchodním centru Forum se konal již 12. ročník prestižní soutěže krásy LOOK BELLA. Veřejný casting začal úderem 14. hodiny a pro soutěžící byli připraveni jak vizážistky, kadeřnice, tak i profesionální fotografové.

Stačilo jen nemít strach, zaujmout na přehlídkovém molu a předstoupit před porotu. V té zasedli například zpěvačka Kristie, model Jan Pippinger nebo i Česká Miss 2010 Jitka Válková.

„Doufám, že pro účastníky budu inspirací a psychickou podporou. Modelkou se může stát i dívka, která nemá ideální míry. Důležitá je přirozenost, komunikace a ochota naslouchat. Plavky pro mě nehrají takovou roli," uvedla Válková.

Celkové výsledky budou známy po posledním castingu, který se koná 18. října v Olomouci.

Móda mě baví, ale nenaplňuje mě tak jako zpívání

Patronkou a tváří letošního ročníku soutěže krásy LOOK BELLA je Česká Miss 2010 Jitka Válková, která má v občanském průkazu nově jméno Jitka Boho. Letos v létě se totiž provdala za bubeníka Lukáše Boho, a navíc čeká i miminko. Rovněž připravuje novou desku.

Dvanáctý ročník oblíbené soutěže přilákal řadu mladých lidí.Jak vzpomínáte na začátky své kariéry, také jste byla na podobných castinzích?
První soutěží, které jsem se zúčastnila, byla u nás na Moravě Miss Pláž. Casting probíhal přes internet a poté přímo na vranovské pláži. Stala jsem se vítězkou, což mě motivovalo k tomu se přihlásit a zkusit další soutěž. Následovala tedy Miss Znojmo, kde jsem se umístila na 3. místě. Řekla jsem si, že už nechci obrážet všechny podobné soutěže, a tak mě napadlo zkusit rovnou Českou Miss. No, a tam to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ale musím přiznat, že více než na modelingové soutěže jsem chodila na ty pěvecké, a to už od 7 let.

Měla jste někdy trému?
Samozřejmě, já byla velká trémistka. Ale od 14 let jsem začala zpívat s rockovou kapelou, naučila se komunikovat s publikem a trémy jsem se zbavila.

Co na vaši práci říká vaše maminka?
Maminka byla vždy pro to, abych se věnovala zpívání, a pak když přišla Česká Miss, tak se přichýlila k modelingu. Já ale zjistila, že modeling není úplně ten směr, kterým bych se chtěla vydat. Móda mě baví, občas si zajít přehlídku a předvádět hezké věci, ale tak mě nenaplňuje jako zpívání.

Co tedy plánujete v příštích měsících?
Stále něco plánuji. Nedávno jsem se provdala, můj manžel hraje na bicí, takže spolu tvoříme, i když jsme se tomu zarytě bránili. Koncem příštího roku by měla vyjít moje deska. Do toho teď čekáme miminko, kdy shodou okolností mám termín porodu v době, kdy bude finále soutěže LOOK BELLA. Zároveň chci být soutěžícím velkou oporou, protože si myslím, že LOOK BELLA je jednou z cest, která může začínající modelku nebo modela vynést zase o kousek výš. A když to vyjde, tak možná až na pomyslnou metu, do České Miss. Určitě to tedy bude komplikované, ale věřím, že to všechno zvládnu.