V letech 2005-2007 proběhla v místě rozsáhlá revitalizace, náklady z velké části hradila Evropská unie (34 milionů korun). Přítok zajišťuje Bílý potok, pozemky na protilehlém břehu od silnice byly později označeny jako stavební parcely. Hodně se o tom mluvilo, dnes je tam nová ulice s veřejným osvětlením a několik domků. Především děti se těšily na výlov rybníka, letos byl však neveřejný. 

Byl jsem tam s foťákem před měsícem, to byl rybník po okraj plný vody a kapříci předváděli divákům svou gymnastiku. V neděli 8. listopadu jsem dlouho čekal na sluníčko, tvrdohlavá mlha se líně převalovala po kopcích, na zdravotní procházku jsem vyšel s manželkou až po obědě. Z Bukova to není daleko. Hlavně potřebujete teplou bundu a dobré boty. Projdete středem sídliště, kolem fotbalového hřiště ve Skoroticích, z mírného kopce zabočíte doleva u opuštěné hospody U dvou kanců a potom chvilku po silnici. Za hodinu jsme byli u rybníka. K mému překvapení byl vypuštěný.

Na stránkách Českého rybářského svazu jsem se dočetl, že výlov byl tentokrát neveřejný. Habrák prý vydal 6600 kg kapra, určitě tam byly k vidění i jiné krásné ryby. Světlo nebylo ideální, ale betonový obdélník vyznačující původní koupaliště, byl jasně k poznání. Snad příští rok už to bude zase výlov plný dětského smíchu. Slunce se neprosadilo, ale procházka to byla příjemná. 

Miroslav Vlach