Fotbalisté odpovídali školákům sportovních tříd více než hodinu. Pak se jim podepisovali na kartičky, plakáty, dresy i na holou kůži. Došlo i na oblíbené selfie.

Přečtěte si: Ústecká premiéra se povedla. Repre dala Litvě trojku

„Můžu vám udělat parohy? Máme ve třídě soutěž, kdo budeme mít zajímavější fotku," žadonil po Krmenčíkovi jeden z mladíků. Vytáhlý forvard se hlasitě zasmál a vyhověl mu.

„Bylo hezké, že se na nás děti připravily a ptaly se na otázky, které je zajímaly. Užili jsme si to," přiznal Jaromír Zmrhal.

JEN BRAMBORY A RÝŽE

I on trpělivě odpovídal na otázky zvídavých dětí. „Chtěl byste hrát v zahraničí?" zněla jedna z nich. „Samozřejmě, je to můj sen. Vždycky jsem snil o tom, že si jednou zahraji za nějaký větší klub. Pár nabídek, třeba z Ruska, už jsem měl, ale nikdy mi to nepovolili," vysvětloval.

Podívejte se na diváckou kulisu zápasu ČR - Litva: Zápas repre v Ústí měl skvělou atmosféru. Byli jste i vy v hledišti?

Došlo i na zdravou stravu a rady začínajícím sportovcům. „Připravte se na to, že až budete jezdit na soustředění, budete jíst jen brambory a rýži," povídal Zmrhal školákům.

„To je pravda, přes brambory, ryby a kuřecí maso nejede vlak," doplnil mluvčí reprezentace Pavel Pillár. Útočník Krmenčík zase dětem přiznal, že ho dříve zkoušeli i v záloze. „Ale muselo se tam moc běhat," smál se při vzpomínce.

Oba hráči také prozradili, jakým klubům fandí. „Já Manchesteru a Bayernu," řekl Krmenčík. „Já zase Barceloně a Dortmundu," doplnil Zmrhal a přiznal, že se v jeho Slavii zlepšila atmosféra. „Když jsme hráli o záchranu, chodilo dva až tři tisíce lidí, teď jich chodí patnáct. Je to rozdíl a když se ozvou, je to paráda. Trenér Šilhavý úplně změnil atmosféru v kabině," dodal.

Mohlo by vás zajímat: Skvělý debut! Jankto v nároďáku potvrdil formu z Itálie