„Soutěžící, mezi kterými byl i jeden muž, měli za úkol na zadané téma vytvořit společenský účes na modelce. Jejich výkony hodnotí odborná porota pracující v oboru, ale i laická a žákovská porota," řekla pořadatelka Světlana Voborníková.

Hodnotilo se dodržení tématu, náročnost účesu, kreativita a originalita, preciznost, čistota a provedení práce a sladění účesu s modelkou, oblečením, líčením a doplňky.

„Jsem ze staré školy, takže je pro mě nejdůležitější technika, provedení a čistota zpracování, zvlášť u žáků, kteří se řemeslo teprve učí. Měli by ukázat to nejzákladnější a nejpoctivější," uvedl předseda poroty Jan Cigánik.

Vyhrála Elise z Drážďan

Šikovnost nejen s nůžkami přijeli ukázat zástupci celkem ze sedmi středních škol z Čech a jedné z Drážďan. „Důležité je, aby se účes líbil nejenom mně, ale hlavně modelce. Vždyť jsou to její vlasy, se kterými pracuji," usmívala se jedna ze soutěžících snažící se zrovna vytvarovat tradiční vlnu, která ke čtyřicátým letům, ale i kadeřnickému řemeslu neodmyslitelně patří.

„Vlna určuje pravou práci kadeřníka, bez pochopení její tvorby se další účesy dělají velmi těžko," řekla porotkyně Jaroslava Růžičková z Ústí nad Labem.

První místo od odborné poroty získala Elise Meißner z Drážďan, 1. místo od laické a žákovské si pak odnesla Tereza Zímová z Litoměřic.