Moc dobře ví, jak zaujmout mladé lidi s mentálním či tělesným handicapem. V modré budově na Klíši už byla módní přehlídka, vařil se sváteční oběd, předváděl břišní tanec. Když je naplánován odpočinek, vyrazí všichni do solné jeskyně, když jsou plní sil zkouší tenis, bowling, jezdí na koloběžkách.

Potřetí na farmě

Oblíbené je karaoke a hlavně zahradní grilování. V uplynulém týdnu už potřetí navštívili farmu v Mirkově, kde je čekali dva osedlaní koníci, králík Bíba, morče Kubík a kocour Tomáš.

Hnědý koník se jmenoval Dráček, je mu třináct let a děti má rád. Flekatý koník byl mladší o devět let, původem je z Irska a jmenuje se Jaidin.

První do sedla se vyšplhal upovídaný Dan, potom vyrazila na projížďku s doprovodem Verunka, Lukáš, Tom a další milovníci drsných westernů. Jenom Martin byl spokojený s funkcí pozorovatele.

Kontrolní otázky

Po hodince se všichni sešli v klubovně, kde byla svačina. Lukáše hned zaujal kocour a velikánská klec, Tomáš se chtěl vyfotit s plyšovým Šemíkem. Usměvavá ředitelka Brožová dohlížela na čisté ruce a rozdávala kontrolní otázky.

"Kolik zubů má hřebec (40), kolik klisna (36), jak se jmenuje hustá ozdoba na hlavě koně, co mají koně na kopytech, jaká další zvířátka byla v ohradě?"

K překvapení dospěláků se hlásili všichni. V ohradách zůstali krásní koně, telátka, ovečky, oslík i mula. Na farmě v Mirkově bylo fajn, spokojenost bylo možno vyčíst z tváří všech účastníků akce. Příště je čekají velké tříkolky, canisterapie a pálení čarodějnic. I s handicapem se umějí smát.