V čase zahájení ale byla nemocná, tak ji krátce zastoupila zmíněná lékařka.

Leží mezi Mírovou a Větrnou

Komunitní zahrada v sousedství ZŠ Mírová a MŠ Větrná umožňuje občanům založit si vlastní pozemky, zahonky. A na nich pěstovat zeleninu, ovoce, bylinky, motýlí kvítí, cukety i dýně, cibuli či česnek. Podobně je zaměřena spřízněná Komunitní a školní zahrada spolku Krásné sousedění okolo Jiřího Škody, Aleše Bárty a dalších obyvatel Března. Navštívila ji minulý víkend spřátelená drážďanská komunitní „Jablečná zahrada“. Její provozovatelé v čele s obyvatelkou Drážďan Maxi Dumke (35) pomáhali ústeckým budovat záhonky, přístřešky, lavičky i další prostory a kultivovat pozemek.

Je pěkné mít vlastní zahradu

Žížala na Terase na startu sezony okopávala záhonky, budovala pro děti pískoviště a domky, její členové napekli koláče i záviny. Přinesli také jablečný mošt z vlastní produkce, budovali lavičky, chystají se natírat ploty a stavět zahradsní domek na nářadí.

„Je to pro nás velká radost, mít vlastní zahrádku. Společně pozemky zaléváme, spolu se těšíme na úrodu. Je pěkné, že nás přišel podpořit i starosta Severní Terasy Jaroslav Šimonovský,“ řekla Deníku Marie Smáková. Lenka ze Všebořic dodala: „Původně jsme v tento termín chtěli navštívit krásmnobřezenskou komunitní zahradu. Místo toho jsme opékali vuřty a přišli i další zájemci o členství v naší Žížale. Pěkná byla návštěva ze střekovského Prvního ústeckého enviromentálního centra Pulec, nové party Laďky Filipové a Romana,“ pochvalovala si Andrea Prchalová ze Severní Terasy a seniorka Jana Šašková ze Skřivánku.

Velikonoční veselice U Kastnerů
FOTO: Velikonoční veselice U Kastnerů zná své hrdiny

„Aktuálně pro zájemce nabízíme šest volných míst v kurzu němčiny pro začátečníky. Pořádáme ho v květnu a v červnu přímo na naší zahradě v sousedství ZŠ Mírová,“ oznámila včera Marta Šašková.

Přihlásit se lze přes facebook zizalanaterase či přes email zizalanaterase@gmail.com.