V místech, kde byste to určitě nečekali, je v prvním poschodí staré budovy malý zrcadlový sál. Skromné vybavení připomíná spíše dětskou hernu než tančírnu, ale nadšenců tam dochází dost.

U Chemičky čp. 13, tam plní sny školákům i dospělákům Mária Pánková. S ohromným dortem přišla mezi malé tanečníky, aby jim všem popřála krásné prázdniny a odpověděla na všetečné otázky Ústeckého deníku.

Málem jsem to nenašel, vypadá to jako normální bytovka. Co tady bylo původně?
Dříve to mohlo být kouzelné místo, podívejte se na budovu naproti, to je přeci nádhera. Před pěti lety jsem hledala prostory k pronájmu, chtěla jsem si založit taneční studio, jsem totiž profesí baletka. Dost jsme se tady s manželem nadřeli, začínala jsem se třemi dětmi, dnes jich mám čtyřicet a k tomu několik šikovných maminek. Balet se může dělat v každém věku, když to považujete za splněný sen. Mám tu hned několik zkušených labutí, a jak si to užívají.

Všiml jsem si, že některé děti měly krásné taneční úbory. To je šije některé maminka?
(smích) To ne, to by bylo moc drahé. Já si nechávám posílat dětské kostýmy z Číny. Stačí najít potřebnou stránku na internetu a potom je to pouze otázka velikostí, barev a fantazie. Není to drahé a pošta vám dnes doručí zásilku do bytu třeba z Grónska.

Ta tančící dívenka se prý ještě zítra někam chystá. To má kostým z nějakého představení?
Ano. Nastudovala jsem s dětmi už několik pohádek. Červenou Karkulku, Vlk a kůzlátka, Zvířátka a loupežníci. Anička Krončíková představuje kočku a tančit bude na závěrečné besídce v jedné škole. Ráda vypomohu, také mám školačku.

Je to ještě koníček, nebo taneční přípravka?
Mám tu děti od tří let a celá skupina tvoří skvělou partu. Pro ty nejmenší je to hlavně zábava, ale dvě děti se letos dostaly na taneční konzervatoř, což považuji za velký úspěch. Poznám talent a moc jim to přeji.

Mezi nadšenými dětmi byly i dvě dcery paní Pánkové, vzorná maminka jejich taneční kreace doprovází na klavír a ve volných chvílích se věnuje studiu pedagogiky na UJEP.

Nádherný dort chutnal všem, byl přeci odměnou za celoroční dřinu. U dveří byla cedule s nápisem Studio Scénic.