Vytrhaná elektřina, rozbitá vzduchotechnika, ukradené vodovodní kohoutky a baterie, z elektrického generátoru jsou jen trosky, postele a matrace pokrývají odpadky. Pohled do útrob krytu v hasičském areálu v Důlcích je děsivý.

Milionová škoda

Kryt je bez rozsáhlých investic nepoužitelný. „Škodu odhadujeme asi na pět milionů korun. Případ vyšetřuje policie," informoval krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

„Případem se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování. Byl nám oznámen v polovině května, při vyšetřování vyšlo najevo, že krádež probíhala zhruba několik týdnů. Pachatelé odcizili a poničili části vnitřního vybavení," sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Areál i s krytem má přitom od hasičů převzít město. Zastupitelstvo to projednalo v dubnu. To byl podle dokumentace poskytnuté zastupitelům kryt v pořádku.

Další jednání

Mluvčí města Romana Macová potvrdila, že magistrát je o krádeži informován. „Zastupitelstvo převzetí schválilo, ale smlouva ještě nebyla podepsána, čekáme na schválení ministerstvem financí. O převzetí areálu se pak bude ještě jednat," uvedla Macová.

Město by areál mohlo využít jako sklady například pro mobilní protipovodňové stěny nebo dopravní značky a kryt by sloužil i jako depozitář muzeu.

Pozemky by byly součástí uvažovaného lesoparku a mohla by tudy vést přírodní zkratka z centra na Skřivánek.