„Letos chceme splnit sny hned šesti mladým lidem, kteří mají vážné zdravotní problémy," uvedl ředitel pořádající společnosti Attigente Matěj Prošek. Kubík (2,5), Eliška (3,5), Michálek (7), Matýsek (9), Davídek (10) a Daniel (17) se s pomocí dárců dočkají lázeňské péče, rehabilitace nebo pomůcek. Pomoci bylo možné zakoupením lampionu, kterých se prodalo více než tisíc a také zasláním příspěvku na transparentní účet 218164200/0600.

„Účet je otevřený stále, potřebujeme více než 400 tisíc korun. Zatím nemáme všechno sečteno, ale do této částky nám ještě něco chybí. Děkujeme všem, kteří již přispěli a všem dalším, kteří se přispět rozhodnou," dodal Matěj Prošek.

Na náměstí se sešlo na tisíc lidí, kteří mimo jiné sledovali vystoupení sourozenců Slepčíkových, Josefa Vágnera nebo Milana Brigadoje.

Děti pobavilo loutkové divadlo s Kašpárkem a jízda na ponících. Vypouštění lampionů se mnozí nemohli dočkat a tak zářivá světélka stoupala co chvíli k nebi ještě před oficiálním startem. „Kluk pořád otravoval, tak jsme mu to koupili, je to pro dobrou věc. Ale vypadá to dost nebezpečně, bojím se to zapálit," svěřila se jedna z maminek.

Problémy mělo víc lidí, několik lampionů skončilo na stromech nebo okolních budovách, další nad náměstím hořely. „Zasahovali jsme na několika místech, některé lampiony spadly mezi lidi na zem, chlapi museli plameny udusat," popsala Petra Bauerová, členka dobrovolných hasičů ze Střekova.
„Na příští rok zajistíme lampiony s garantovanou kvalitou," slíbil Matěj Prošek.

Sedmý ročník charitativní akce Rozsviťme Ústí přinesl peníze na pomoc postiženým dětem