Bylo se opravdu na co dívat, vyšperkované stroje se prohnaly za krásného počasí dvěma rozkvetlými okresy a o diváky nebyla nouze. Na trasu vyrazilo přes sedmdesát posádek.

Ty čekalo šest nových soutěží vědomostních i zručnostních. Exkluzivní soutěž historických vozidel pořádal Veteran Car Club AMK Česká brána Ústí nad Labem spolu se správou Státního zámku Velké Březno.

Podívejte se, jak to vypadalo na trati a na zámku Ploskovice:

Závod má svůj pevný termín na začátku května. „Důležitá i typická je pro náš závod rozkvetlá krajina, všichni si ji užíváme. Vítěz získá pohár a šampus, hlavní cena je velké lákadlo: víkendový pobyt s rodinou ve svatebním apartmá Státního zámku Velké Březno,“ připomněl Marek Slapnička, syn hlavního pořadatele a vedoucí tratě 18. ročníku závodu veteránů.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

Absolutním vítězem se stal mladý závodník David Prchal z Veterán Car Clubu Chomutov - Rychlé roty.

„Jel na motocyklu z roku 1935 Standrard Feuergeist. Vyhrál na celý víkend zámecké svatební apartmá na zámku ve Velkém Březně,“ informoval Daniel Slapnička, tajemník z akci pořádajícího ústeckého Veteran Car Clubu Česká Brána.

Den otevřených dveří u hasičů ve Všebořicích.

Kuriozitou závodu bylo, že někteří závodníci opravovali své motorky již kousek od zámku. „Jelo 75 vozidel, více, než bylo hlášených. Ale všechny dojely,“ upřesnil tajemník. A chyběla i ikona soutěže, hasičský speciál z Malečova. Měl rozbité zapalování.

Kategorii starších vozidel vyhrál Ondřej Kuba s Peugeotem 172, měl nejstarší vůz soutěže z roku 1928. V mladších autech zabodoval Jan Ulrich z pořádajícího klubu s vozem Škoda Felicia z roku 1963. Mezi mladšími motocykly vyhrál Jaroslav Sobotka na ČZ 250 z Jirkova/Chomutova.

Další závod pořádá domácí ústecký klub 14. července. Bude to Ústecká Veteran Rally na trase Ústí - Teplice.

V Horním Jiřetíně se v sobotu opět konala Trucktrial show, spojená s Rockovým fesťáčkem.