Program v pátek odstartoval šestý ročník festivalu UL-LET, který je součástí Czech Downtown Tour, tedy série sjezdu horských kol po českých městech. V sobotu ožilo Letní kino klasickým sjezdem. Na start finálové jízdy se postavilo 25 závodníků, nejrychleji byl v cíli Jakub Říha.

POPRVÉ A NADŠENÝ

„Trať byla skvěle připravená, areál je příjemný, skoky pěkné, takže dobrý," hodnotil závod vítěz sjezdu. „Na UL-LETu jsem poprvé a jsem nadšený, příště se rád vrátím," dodal Jakub Říha.

V neděli patřilo Letní kino dětem, pro které byl připraven bohatý, především sportovní program. Konal se český pohár v trialu a také další závod série Ústí MTB Cup, který Deník pravidelně sleduje.

Program v Letním kině ale nekončí, na návštěvníky čekají tři večery plné prvotřídních filmových trháků.

„Možná, že název filmový festival je příliš troufalý, ale je to zkouška, jak budou lidé reagovat. Neuvažujeme zatím o dalším promítání, protože nemáme požadovanou kvalitní aparaturu a její zapůjčení na další filmovou akci by promítání finančně velmi zatížilo. Promítání, které dnes začíná, je možné jen díky tomu, že spolupracujeme s organizátory ÚL-LET festivalu, kteří kvůli vysílání hokejových přenosů mají potřebnou aparaturu 
v Letním kině k dispozici," uvedl ředitel Městského kulturního střediska Ústí Ivan Dostál.

HANEBNÝ PANCHARTI

V pondělí večer se zájemci mohou těšit na snímek Quentina Tarantina Hanebný pancharti. V úterý na plátno Letního kina vstoupí Brad Pitt v thrilleru Světová válka Z. Ve středu pak filmový festival zakončí akční nářez Mission Impossible – národ grázlů. Všechny filmy začínají v 21 hodin, vstupné je 80 korun.

Od čtvrtka 19. května do soboty 21. května jsou pak připravené, v případě postupu českého národního týmu, přenosy hokejových zápasů. „Vstupné na všechny hokejové přenosy je třicet korun," poznamenal koordinátor ÚL-LET festivalu Vítězslav Stránský.