„Jmenuju se Hanka, jsem ze Střekova, pozvali sem dnes náš stánek s bylinkami. Říkáme si Čarokrásno, jezdíme na jarmarky do Zubrnic, už nás tam znají,“ prozradila štíhlá dlouhovlasá žena ve fialových šatech, která provoněla Skřivánek svými bylinkami. „Těžko mohu říci, která z nich je pro mě ta nejcennější. Každá z rostlin je poklad, přináší to neobvyklé, zajímavé a užitečné,“ byla si jistá Hanka.

Děti si na Skřivánku malovaly indiánské masky a zdobily se pery indiánů. Ale také si barvily kamínky a plnily soutěžní úkoly, například šplhaly na laně. Dospělí pak návštěvníkům od sousedů nabídli kávu, sušenky, oplatky a koláčky. Vystavené tu Skřivánci měli i pěkné místní fotky různých objektů, byla to prima nostalgie. Skřivánek si zkrátka svou sousedskou slavnost po roce v tento bezmála podzimní čas opět užíval.

Podobně jako další rodiče, pěkná a pohodová sousedská akce bavila i její spolupořadatelku Elišku Pixovou s kolegyní Kačkou Pokornou. Reprezentovaly tu spolek Skřivánci na síti. I tato báječná parta mladých maminek se zapojila uplynulou sobotu a neděli do sousedských akcí Zažít město jinak, které se odehrávaly na různých místech Česka napříč republikou. V případě Skřivánku bavily i krmily děti i dospělé v Alejce. A třeba už na pátek 20. září odpoledne ji chystá jako svou další pestrou akci pro děti i jejich rodiče spolek Střekovské matky.

Matky zvou na grilovačku

Opékání dobrot pojmou dámy jako zábavný program s odvázanou ústeckou činoheráckou kapelou Lidoví léčitelé. Ale i s dalšími radostmi. Odehraje se v Masarykově parku naproti Činohernímu studiu. „Jídlo sem ale tentokrát nenoste, i tak ho bude dost pro každého. Dostali jsme ho jako dar. I díky tomu oslavu pojmou jako grilovačku. Budou tu zdarma nejen vuřty, ale také klobásky, hermelín a další dobroty,“ zvou na akci Matky na svém Facebooku. Přihlašte se, kdo se už tam na páteční odpoledne také těší?