Zámek představuje sídlo Mattoniho přítele doktora Lešnera a v pondělí dopoledne tu natáčeli scénu, kterak Mattoni (David Švehlík na snímcích) nejdříve otevře a potom dokonce rozbije okno.

Mattoniho vila v rozhlase

„Hledali jsme místa, která by odpovídala historické době, protože původní objekty v Kyselce nejsou v dobré kondici. Velkobřezenský zámek nám plně vyhovuje a vybrali jsme si také Wolfrumovu vilu v Ústí nad Labem, kde sídlí Český rozhlas Sever. Ta se změní na Mattoniho vilu," vysvětlil režisér Marek Najbrt.

Třináctidílný seriál o osudech Heinricha von Mattoniho s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích se na obrazovkách objeví na podzim příštího roku.

Ve Velkém Březně točí filmaři nejen v interiéru, ale vzniknou tu i náročnější exteriérové záběry s větším množstvím komparzistů, například příjezd císařovny Sisi.

Komorní scény i zaoceánský parník

„Gro seriálu nejsou velké scény, gro seriálu jsou věci mezi Heinrichem Mattonim a jeho blízkými, je tam i spousta komorních scén, ale objeví se tam zaoceánský parník, budou tam i velké scény," řekl Najbrt.

Zámek je kvůli natáčení uzavřený. Provoz pro návštěvníky obnoví v sobotu 18. dubna.

Natáčení pak bude pokračovat na zahradě Wolfrumovy (rozhlasové) vily. Podle Marka Najbrta výběr Wolfrumovy vily přímo nesouvisel s výběrem velkobřezenského zámku. „Sešlo se to náhodou, ale je to praktické," dodal režisér.

Seriál už se natáčel v Praze nebo na zámku Konopiště, pokračovat bude i v Karlových Varech nebo v Žatci. Tvůrci mají naplánováno 150 natáčecích dnů, v seriálu vytvořili 170 hereckých rolí a obsadili více než 3 tisíce komparzistů.

Točit se začalo loni na podzim a do prázdnin by se mělo skončit, pak přijde na řadu práce ve střižně.