„Nevěděl jsem, jestli syn bude umět jezdit, ale pan vlekař ho naučil na vleku a teď už zdolá sjezdovku úplně sám," popsal v sobotu návštěvník Martin Bajan, který v telnickém středisku strávil se synem Vojtěchem několik hodin. Přestože zkušenosti z lyžování sbírali se synem už i v Krkonoších, na Telnici nedají dopustit.

„Dopoledne jsme tu byli téměř sami, lidé postupně přibývají. Neskutečně si to užíváme," svěřil se Bajan.

LANOVKU CHTĚJÍ OTEVŘÍT ZÁROVEŇ S DÁLNICÍ

Meva je prozatím otevřená o víkendech. Provozovatelé teď intenzivně zasněžují i další sjezdovku. „Na Mevě je půl metru sněhu, ten se udrží. Teď uvidíme, jak dlouho vydrží mráz, chtěli bychom spustit lanovou dráhu. Všechna děla jedou naplno tak, abychom ji optimálně 17. prosince v sobotu otevřeli. V ten den se má otevřít i D8 a pro nás je lanovka vlastně také takovou dálnicí," podotkl jeden z provozovatelů areálu Jindřich Holinger.

Vše tak záleží na počasí, které v Ústí bude i nadále ovlivňovat tlaková výše nad jihovýchodní Evropou. V pondělí se očekává jasno až skoro jasno, místy zataženo s nízkou oblačností.

„Nejvyšší denní teploty budou minus 2 až plus 1 stupeň Celsia, na horách minus 3 až 0," uvedl prognostik Českého hydrometeorologického ústavu Ústí David Král s tím, že zafouká též slabý proměnlivý vítr do rychlosti 3 metry za sekundu. V úterý pak očekávají odborníci mrznoucí mlhy včetně nízké oblačnosti.