Konal se tu totiž již sedmý ročník stále oblíbenějších závodů dračích lodí, pořádaný zároveň s Dnem Labe.

Rozšíření díky poruše serveru

„Letos jsme výjimečně rozšířili startovní listinu z šestatřiceti posádek na dvaačtyřicet. On nám totiž po spuštění jak se říká klekl server, takže se nedal počet závodníků včas ohlídat. Příští rok opět bude hranice na šestatřiceti posádkách. Tohle číslo je dáno kapacitou areálu, aby si veslaři co nejvíce zazávodili. Dvaačtyřicet posádek je nejzazší mez, která se dá zvládnout za jeden den, ovšem na úkor té pohody. Naštěstí to letos zachránilo počasí a velká pomoc města Ústí nad Labem. Uspořádat tyhle závody na dva dny už by trvalo moc dlouho a nebylo by to tak zajímavé," vysvětlil Jan Přibyl, předseda vaňovského veslařského oddílu TJ Chemička.

Kromě samotného pádlování na závodníky a jejich lodě čekala i soutěž o nejúžasnějšího bubeníka, vložené ukázkové závody kajakářů a veslařů žáků a žákyň, možnost si vyzkoušet veslařské trenažery pro diváky a na také závod rodinných dvojic na pět stovek metrů.

Jelikož do Vaňova jezdí autobus jen jednou za hodinu, ústecký dopravní podnik sem kvůli velkému zájmu vypravil posilové spoje na lince číslo patnáct. Po osmnácté hodině pak za závodem udělalo příjemnou tečku závěrečné posezení s občerstvením a muzikou trvající až do nočních hodin.