Jarda Hercík přidal vzornou časomíru, jeho Prima běhy byly vidět hodně daleko. Šikovných dětí tam bylo dost, jejich rodiče jim šli příkladem.

CUKROVINKOVÝ DÉŠŤ

Kousek od břehu stál skákací hrad, ten nejmenší koníček se jmenoval Bela, na světě byl zrovna dva měsíce a děti by ho nejraději pusinkovaly.

O krok dál předváděli pejsci soutěžní agility, maskovaní vojáci nabízeli střelbu z bezpečných zbraní, komentátoři ve žlutém hýřili vtipem.

Nedaleko od startu se prodávaly Svijany a sportovců se srdcem na pravém místě tam bylo tolik, že by se ústecký pesimista zastyděl.

Když na řadu přišel cukrovinkový déšť, zaplnil se střed improvizované arény smíchem a zástupce regionální televize nestačil leštit drahé objektivy.

Ti, co propotili trička, sklidili obdiv nás všech. Vzrostlé stromy tam skutečně chybí, ale jinak to tam jednou bude fajn. Tihle lidi, co pomáhají jiným snít, bychom měli klonovat!

FANTASTICKÉ ZRYCHLENÍ

V tom vedru to byl úctyhodný výkon i na kratší trati, kilometr vyhrál s velkým náskokem Petr Šebeš a ještě v cíli předvedl fantastické zrychlení. Celkem 62 sportovců ukázalo po chvilce záda rozhodčím a jejich návrat provázel potlesk. Do hlavního závodu nastoupilo 89 borců, větší část tvořily ženy.

Do role tahouna se hned po několika metrech pasoval běžec se startovním číslem 12, který nikoho před sebe nepustil. Původní rovinku na pláži později vystřídalo solidní stoupání a to roztrhalo základní skupinu tak důkladně, že do cíle dobíhaly maximálně dvojice.

Ti zkušenější přidali do objektivu úsměv, začátečníci byli rádi, že je konec. Po chvilce to zase byla skvělá parta nadšenců, která nečekala na nápovědu a dovedla se radovat z maličkostí. Když do cíle doběhl šedovlasý pán, hned tři ženy ho objímaly.

„Moc toho během roku nenaběhám. Loni jsem dal s jednou dcerou Šneka v kopcích, tak jsem dnes musel běžet s tou druhou. Dobrá věc se podařila," stručně zdůvodnil svou účast dvaapadesátiletý Viktor Wágner a s chutí zapil svůj výrok studeným pivem.

Někdo jenom opláchl nohy ve vodě, někdo přidal pár stylových temp. Startovné šlo na dobrou věc. 

VýsledkyZávod na 5 km muži: 1. místo Koblížek Šimon 19:16, 2. místo Linduska Petr 20:34, 3. místo Starý Jiří 21:01
Hlavní závod ženy: 1. místo Pucáková Martina 26:44, 2. místo Fialová Tereza 27:31, 3. místo Bartošová Jana 27:50