Doprovodný program začal již ráno kolem deváté hodiny, kdy byly na louce u místního gymnázia připraveny stánky s občerstvením, malováním na obličej a soutěžemi pro děti od partnerů akce. Zároveň začalo vydávání startovních balíčků. Před obědem zahrála také kapela Like-it, po které následovala společná rozcvička, tradiční hromadný výhoz barev a poté již přesun na start pětikilometrového závodu.
Jednou z letošních změn bylo startování po vlnách, aby se běžci po trati lépe rozložili a nemuseli se tolik mačkat. V cíli samozřejmě na všechny běžce čekala medaile.

Dětský den s policií v Brné
Dětský den v Brné: Motorové čluny, psi, policejní technika, koně i rytíři

„Barvám neutečeš byl první barevný běh v České Republice již před šesti lety, ale od té doby vznikaly i konkurenční běhy a jeden z nich byl právě i tady v Ústí. Nicméně tento běh se teď přesouvá jen do Ostravy a my jsme velmi rádi přejali tu jejich roli organizovat tuto akci tady ve městě. Máme zde více než tři tisíce účastníků a pět barevných zón na trati. Měli jsme i dostatečný počet dobrovolníků, jsme opravdu rádi za jejich účast. Bylo jich kolem stovky," řekla Kateřina z organizačního týmu závodu.