Přestože počasí občas strašilo drobnými dešťovými přeháňkami, vytrvalý déšť se naštěstí nespustil.  Třiapadesátiletí paní Lenka Novotná vyrazila na půlmaraton. „Už tři roky trénuje. Naposledy jsem ji zavezl do Skelné hutě u Ralska, odkud běžela přes Stohánek do Hamrů na Jezeře,“ pochlubil se její manžel. Na závody přijeli z Roudnice nad Labem. 

Tragédie na silnici z Ústí do Lovosic, muž náraz do zdi nepřežil.
FOTO: Tragédie na silnici z Ústí do Lovosic, řidič náraz do zdi nepřežil

Závody měly několik rozměrů, od klasického půlmaratonu po krátký, ale rychlý pětikilometrový okruh. V přední řadě běžců stála i boxerka Fabiana Bytygi. „Líbí se mi, že celý závod se odehrává v přírodě kolem jezera a nedýcháte zplodiny aut projíždějících těsně kolem vás. Trasa (alespoň těch 5 km, jak je znám) není „placatá“, je tam i nějaké převýšení, kopeček sem, z kopečka tam, tu po zpevněné cestě, chvíli po asfaltu. Člověk se zkrátka nenudí,“ řekla Bytygi v rozhovoru na stránkách miladatour.cz o závodech kolem ústeckého jezera.

Mohlo by vás zajímat: Hotel Bohemka oslavil 55 let

Zdroj: Martin Mudroch
 Interhotel Bohemia tehdy a dnes. Archivní snímek je z roku 1976 z publikace Ústí nad Labem.
Fenomén Bohemka a zlaté časy. Nejlepší bufík, hotel i zmrzlina v Ústí

Milovníci piva se mohli osvěžit jak ústeckou klasikou „Březňákem“, tak slabým, devítistupňovým pivem z pivovaru Falkenštejn původem z České Lípy. Pro děti, které startovaly ráno, bylo samozřejmě k dispozici nealko. U stánků s pivem je dobré dát si pozor na oblíbený prodejní trik, kdy cena vypadá v současné době normálně, ale obsah kelímku není půl litru, nýbrž pouhé čtyři deci.  Pomalu je vidět rostoucí infrastruktura, která má v budoucnu podpořit turistický ruch. Na plážích rostou stánky, toalety i rozvody elektřiny.

„Máte pravdu, něco tu roste, ale sakra pomalu. Chodíme tady venčit psa a při tomhle tempu se nebojíme, že by tady pro turisty nebylo k hnutí,“ řekl s úsměvem mladý manželský pár.

Anglickou policii nenechává brutální vražda spát, a proto nabízí odměnu 40 tisíc liber (asi milion korun) za informace vedoucí k odhalení vraha.
Policie shání svědectví k brutální vraždě, za informace nabízí milion korun