Závodu se zúčastnilo 123 posádek. „Hodně jich přijelo z Německa, hlavně od Berlína, což nás velmi těší, že je o naši akci zájem i ze zahraničí,“ podotkl pořadatel Daniel Slapnička.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, mladších a starších autech a v mladších a starších motocyklech. „V jediné kategorii mladších motocyklů obsadili první tři místa Němci, v ostatních zvítězili čeští závodníci,“ podotkl Štěpnička.

U PRAGOVKY VYHRÁVAL GRAMOFON

Bohatá plejáda vozidel pocházela rovněž ze zemí bývalého východního bloku. Dobovou atmosféru dokreslila většina řidičů a dalších členů posádek, kteří zvolili odpovídající oblečení a doplňky. U zmíněné pragovky navíc ze starého gramofonu vyhrávaly šlágry dvacátých let minulého století.

První etapa vedla z Mírového náměstí přes Strážky, Žďár, Velké a Malé Chvojno, Varvažov, Chlumec, Strádov a Krupku až k OC Olympia v Teplicích.

Odtud vyrazil konvoj naleštěných plechových krasavců ve 14 hodin přes Modlany, Teplice, Bystřany a Rtyni nad Bílinou zpátky do Ústí. Vyhlášení výsledků pak proběhlo na univerzitních kolejích na Klíši.

Na příměstském táboře v Chabařovicích se děti na táboře učí znakovou řeč, aby mohli komunikovat se svými postiženými kamarády
FOTO: Na unikátním táboře v Chabařovicích se děti dorozumívají znakovou řečí