Unikát s velkým U! Přesně tak se dá nazvat nový trenažér Nosac One, který je od minulého týdne k dispozici sportovním příznivcům v Jump aréně v Jateční ulici v Ústí nad Labem. Na zbrusu novém pásu širokém bezmála tři metry, kterému jeho majitelé neřeknou jinak než Nosáč, můžete prubnout běh na kolečkových lyžích, in-line brusle, kolo či klasický běh.

„Je tomu deset let, co nad podobnou věcí přemýšlím. Podobné stroje jsou hlavně ve Skandinávii běžné, a tak jsem si říkal, že by bylo super mít něco takového i v Česku,“ přibližuje „Nosáče“ Martin Nosek, dorostenecký mistr republiky v běhu na lyžích, který žije v Ústí nad Labem patnáctým rokem a učí na místní univerzitě na katedře tělesné výchovy.

Jedinečnost ústeckého trenažéru tkví v tom, že je jediný svého druhu. „Nejde o žádnou sériovou výrobu. Je to český prototyp, máme na něj i patent,“ dodává Nosek.

Do novinky se Martin Nosek pustil společně s kamarádem Liborem Velíkem. „V Čechách je jeden trenažér v Jablonci, patří Sportovnímu klubu policie a Centru sportu Olymp Ministerstva vnitra,“ říká Nosek.

„Pořizovací cena těchto strojů se ale vyšplhá klidně i nad rámec pěti milionů korun. Náš trenažér vyšel zhruba na pětinu. Je cenově dostupnější a my jsme schopni ho vyrobit do tří měsíců. Tenhle je postavený od loňského října a celou zimu se testoval,“ doplňuje Libor Velík.

V ústecké Jump aréně můžete využít v rámci trenažéru tří placených služeb analýzy techniky, funkčního vyšetření a individuálního tréninku.

Analýza je vhodná pro všechny běžce na lyžích, kteří chtějí systematicky pracovat na své technice. Při hodinové analýze se vám vyhodnotí technika jízdy, a to nejen v rovinatém profilu, ale i ve strmém stoupání.

Funkční vyšetření je vhodné pro vrcholové a výkonnostní běžce na lyžích, základním prvkem je zde maximální zátěžový test. Třetí nabízenou službou je individuální trénink podle potřeb běžce.

Ten je možné realizovat s vlastním osobním trenérem nebo samostatně pouze s obsluhou trenažéru. „Podle nás nejvíce pofrčí individuální trénink. Funkční vyšetření je vyloženě pro profesionální sportovce. Ať už si ale vyzkoušíte cokoli, jsme plně k dispozici! Chtěli jsme alespoň malou formou přispět do sportovního světa a jsme rádi, že se nám to povedlo. Vnímáme, že o ‚Nosáče‘ zájem je,“ shodují se jeho provozovatelé.

KOLIK TO STOJÍ?
Trenažér zájemci o analýzu či trénink najdou v Jump aréně v Jateční ulici v Ústí nad Labem. Nabízí tři služby: Analýzu techniky běhu (2500 korun), funkční vyšetření (1200) a individuální trénink (800). Funkční vyšetření je určené zejména pro profesionální běžce na lyžích.