Až z Pardubic přiletěl létající obr MI 17 a přistávací manévr vyrazil všem divákům dech. Třináctitunový drobeček se zapíchl do trávníku a celou hodinu byl v obležení.

Školící mašina

„Sice má dost nalétáno, ale jako školící mašina pro nové piloty plní úkoly spolehlivě. Pochází z Ruska," tvrdil Vít Kučera v modrém převleku druhého pilota. „Dolet 450 kilometrů, provozní rychlost 250 kilometrů v hodině. Stáří pětadvacet let, životnost o deset let víc," dodal.

Policejní Dětský den na břehu řeky Labe nemohl začít lépe.

„Podle hracích karet tu je 400 dětí, dospělácký doprovod bude mít stejně početné zastoupení. Policie zde představuje veškerou svou techniku. Cizinecká policie nabízí k prohlídce mobilní pracoviště a podívaná je to poučná nejen pro děti. Jsou tu hasiči i záchranáři. Děti soutěží na několika místech, grilované klobásy si pochvalují i kolegové z Německa," vysvětloval hlavní organizátor akce Petr Podrabský.

Talentované štěně

Když přišla na řadu ukázka služební kynologie, diváky si získal malinkatý černý pejsek s obojkem POLICIE. „Je to ještě štěně, ale mimořádný talent na vyhledávání drog," říká Milena Prágerová v uniformě psovoda.

Malý Michal se nemohl odtrhnout od výstavy zbraní, tatínkové oceňovali italskou brokovnici i černý samopal.

„Zkuste si neprůstřelnou vestu s přilbou! Policejní specialista má na sobě 10 až 15 kilogramů. To není jako v televizi," provokuje podporučík Tomáš Hrbáč.

Děti kreslí, zpívají, hází míčky, tisknou obrázky na trička. Velká fronta se tvoří u motorových člunů. Pod hradem Střekov se vaří voda. Od dětí by v sobotu dostala policie velkou jedničku!