Chabařovická pýcha jezero Milada je pod ledem. Zájemců o bruslení tam bylo v neděli dost, někteří se dokonce odvážili hodně daleko od břehu, což jsem neviděl rád. Přeci jen je tam uprostřed pěkná hloubka.

Najednou vedle mne zazpívala motorová pila a urostlý muž vyřízl u betonové kostky v ledu obdélník o rozměrech dvacet krát deset metrů. Bruslaři zpozorněli, dvanáctka odvážných se pomořila do ledové tříště a vydržela tam několik dlouhých minut.

Čtěte také: Cestování na Ústecku komplikuje sníh a ledovka

„Ze začátku to byl především hec, později společenská událost, dnes už setkání přátel. Přesný datum si už nepamatuji, bylo to před dvěma roky v září a začínalo nás šest. Chodíme sem ve středu a v neděli odpoledne. Jediný Franta má všechny ponory. Otužování je přeci zdravě pro lidský organismus v každém věku," prozradil jeden z otužilců Darek Beneš a pokračoval:

„Dnes nás je dvanáct, nejvíc nás tu bylo osmnáct. Nejstarší je Jaroslav Kuchta, kterému je 74 let, nejmladší je desetiletý Míla Láznička. Ten tu ale dnes není, tatínek má směnu. Základ je z Újezda, zástupce tu má Koštov, Povrly, Teplice, Ústí nad Labem, Trmice. Pokud to chce někdo zkusit, může nás následovat. Ve středu tu určitě někdo bude," řekl Beneš.

Někteří z nich byli ještě dopoledne na běžkách, odpoledne si ledovali unavené nohy v Miladě. Říkají si jednoduše plavci z Milady. Jednotné plavky nemají, ale žádnou legraci nezkazí. Úžasná parta.