Rozbitý a zarostlý trávou a plevelem byl dlouho vstup do podchodu u západního nádraží. Ve čtvrtek tu dělníci začali pracovat na čištění plochy.

Pomohla sanace potoka

„Není to akce města, ale firmy, která bude dělat sanaci Klíšského potoka. Budou tu mít zařízení staveniště. Po ukončení stavby upraví i plochu vstupu do podchodu," informoval Pavel Novák z odboru dopravy a majetku města.

Klíšský pochod vede v zakrytém korytě pod chemičkou a kolejištěm do řeky Bíliny.

„Je to letitá stavba, která již potřebuje opravu. Odborná firma bude sanovat profil pod Spolchemií i pod kolejištěm. Je tam špatný přístup a dříve to bylo kvůli odpadům z chemické výroby i nebezpečné, ale v posledních letech se stav zlepšil," sdělil Martin Cidlinský z Povodí Ohře.

Třetí seč v Neštěmicích

Ve městě pokračují i další práce na údržbě zelených ploch, například v Neštěmicích probíhá již třetí seč trávy. Seká se také v obvodu Město a sekají i majitelé soukromých ploch. Někteří si však s likvidací trávy nedělají hlavu. Hromada trávy skončila v křoví u zdi Spolchemie v Klíšské ulici.

„Prověříme to. Pachatele asi neodhalíme, ale vyzveme majitele pozemku, aby to uvedl do pořádku," řekla Monika Králová, vedoucí oddělení čistoty a zeleně obvodu Město.

„Firmy, které sekají plochy našeho obvodu, musí při podpisu smlouvy doložit, že mají zajištěnu likvidaci trávy, například na některé skládce. Stejně mají postupovat firmy i občané při sekání svých ploch," připomněla Monika Králová.