„Pánové, ten svinčík dosahoval až sem.“ Nový majitel Vrbenského lázní a přilehlé sportovní haly na Střekově Miloš Podolský zvedá ruku vysoko nad hlavu. Hory sutě, výkalů i komunálního odpadu všeho druhu odtud už zmizely.

Teď ale musí na nějakou dobu s přípravou rekonstrukce přestat. Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) ho totiž odřízly od vody.

Vodohospodáři tvrdí, že Podolský nesplnil podmínky k uzavření nové smlouvy. Ta původní o dodávce vody a odvádění odpadních vod byla pouze na dobu určitou a sice do 30. září.

„Při revizi jsme zjistili, že stávající ocelová, roky nepoužívaná přípojka k vodovodu nevyhovuje. Podpis nové smlouvy jsme podmínili rekonstrukcí přípojky a osazení vodoměrné sestavy,“ vysvětlila mluvčí SčVK Iveta Kardianová s tím, že přípojku vlastní právě Miloš Podolský coby majitel lázní.

Jenže podle jeho právního zástupce Milana Svobody byla přípojka odpojená jen 10 měsíců, ne celé roky, a odpojili ji sami vodohospodáři pro neplacení dodávek bývalým vlastníkem sportovní haly, který s Milošem Podolským nijak nesouvisí.

„Chtěli jsme hned na začátku smlouvu na dobu neurčitou, ale tu nám dát nechtěli. Když jsme se ptali proč, odpověděli až někdy za měsíc, že nám důvod nesdělí. Když tu byli namontovat vodoměr, řekli nám jenom, že by přípojka mohla být problém a že si to máme dát do plastu. Ten rozsah prací, administrativa a vše, co s tím souvisí, prostě nelze stihnout za tři měsíce,“ poznamenal advokát Svoboda.

„Chtějí po mně, abych rozkopal jediný slušný úsek silnice, který tu je. Jinak je Žukovova ulice tankodrom,“ zlobí se Podolský. Do budoucna by měly lázně a hala, které Podolský odkoupil za 8,35 milionu korun, sloužit především ke sportu, uvažovalo se však i o zřízení filmového ateliéru.