Dvě hodiny drželi rodičové palce svým ratolestem, potom si role vyměnili. Ve věkové kategorii 6 - 10 let došlo k pěknému překvapení. Ambiciózní kluky totiž porazila holka.

ATLETKA SE TĚŠÍ NA PRÁZDNINY

"Byl to pěkný závod, zajímavá je i medaile. Jsem tu s maminkou a mladší sestrou. Dělám atletiku v Teplicích a moc se těším na prázdniny," vyjádřila se do mikrofonu desetiletá Terezka Lachnamová.

Ve starší kategorii (10-13) vyhrál hokejista Slovanu Ústí nad Labem Martin Morvay. Potom dostali šanci dospěláci a bylo to opravdu moc zajímavé sportovní divadlo.

Sedmý ročník uhelné taškařice přilákal v sobotu do Varvažova 34 pětičlenných týmů, jejich názvy budily respekt, stejně tak vypracovaná těla kapitánů. V bývalém lomu uprostřed březového háje se soutěžilo ve dvanácti svérázných disciplínách, kde by se všem aktérům hodila hornická zkušenost.

Síla, vytrvalost, odvaha, zručnost, chytrost a práce v malém kolektivu, kde se táhne za jeden konec provozu. Pár hornických krásek tam také bylo, dokonce jedno dívčí družstvo, které bylo stále středem mužské pozornosti.

TRAGÉDKÁM TO V BIKINÁCH SLUŠELO

Tragédky vůbec nevypadaly špatně v bikinách, každý zkušený štajgr by je bral do své směny a ještě by jim zametal cestičku uhelnou slojí. Kdyby se volila "Miss briketa", určitě by na bedně stála jedna z nich. Kristýna, Eliška, Lucie, Nikol, Vanda. To byla panečku výbava, k dokonalosti chybělo jen kladivo slavného Stachanova.

Divácky atraktivní byl zápas v bahně, kde došlo dokonce několikrát k souboji muže se ženou. "Ono to vypadá jednoduše, ale chyťte tu holku tak, aby jste ji neublížil, neprohrál a nezničil ji podprsenku. Já bych do toho nešel," prohlásil motorkář v koženém vybavení, který se zastavil s kamarádem a po chvilce pokračoval na dovolenou do Německa.

Nejnáročnější byla dvanáctá zastávka, označená jako Ninja Faktor. Pouze pár svalnatých jedinců dokázalo důmyslné nástrahy nad vodou překonat, samotný ředitel Uhelného muže Michal Halík ocenil některé výkony zaslouženým potleskem.

Nejstarším účastníkem byl sedmdesátiletý zástupce týmu Zdemar Pavel Čmelík. "Původně jsem se chtěl zařadit mezi diváky, ale syn mě nominoval místo sebe, protože fotil. Doma mu ještě dodatečně poděkuji, to bahno bylo hnusné," prohlásil aktivní senior. 

Přímo šokem dopadl hlavní závod, který vyhrála Jaroslava Brandlová z týmu Marná Snaha. Běh s kbelíkem uhlí a následná přeprava sudu přes vodu vyčerpá i trénovaného kulturistu.

"Ženy měly uhelný náklad o 50% lehčí, to rozhodlo," vysvětlil dodatečně hlavní pořadatel. Z družstev byl nejlepší PussyTým ve složení Adam, Jan, Michal, Ondřej a Patrik. Krásná jména a kdyby jste viděli ty svaly! Nikdo se neutopil a nálada byla skvělá i při noční Beach Party.