ZUŠka se prošla velkoměsty

Součástí zahájení bylo také překvapení od žáků Evy Randové, jeho žáků dramatického oboru. Ti zde nejen vystoupili už v pátek navečer, a tvořili živé obrazy z dominant či uměleckých děl evropských velkoměst. Ale také prozradili mnoho zajímavého třeba o Austrálii. I toto mini představení před Hraničářem bylo interaktivní.

Zažít Střekov jinak.
FOTO: A zase jsme zažili Střekov jinak. S plnými bříšky a muzikou

„Těšilo nás, jak nadšeně se dětští diváci zapojovali,“ prozradila Rozálie Kotková (15) z Klíše, navštěvující ZUŠ Evy Randové a studující na Gymnáziu Jateční. Současně byla také se spolu studenty dobrovolnicí Rodinného festivalu.

Studenti také dobrovolničili

„Předvedli jsme zvuky z různých hlavních měst a do nich o těch městech řekli víc. Dost nás to bavilo, pobavili se i diváci. Děti se zapojovaly i do dílniček, které jsme měli připravené, vyráběli jsme magnety a vlastní knížečky,“ řekla Ústeckému deníku Marie Staňková (14) ze Skřivánku, také ze ZUŠ Evy Randové. V sobotu si pak přišel své žáky „zkontrolovat, a vlastní dcerku pobavit i ředitel této ŽUŠ Marek Korbelyi.

„Dnes, v sobotu už jen pomáháme dobrovolničit, trháme lístky, jsme na workshopech. A sami se bavíme, výborný byl třeba workshop na hudební nástroj ukulele. Nakonec nám na něj také paní lektorka Marcely Váňová Brožová zahrála ve foyer Hraničáře, pěkné to bylo,“ pochvalovala si Rozálie Kotková.

Ve Valtířově poblíž Velkého Března si připomněli mobilizaci.
FOTO: Ve valtířovském bunkru si připomněli mobilizaci

Myslím, že tohle je zajímavá a důležitá akce. Děti se tu víc dozví o kultuře ostatních států, ale také o našem městě Ústí. Tento festival Ústí zkulturňuje, Hraničář je užitečný,“ shodly se studentky.

Město a mnich, mariánská radost

„Už v pátek jsme si užili celá rodina hudební workshop Město a mnich. Do Ústí zavítala malá japonská holčička (loutka) a japonský mnich, aby nechali rozeznít Mariánský most v tónech hudby. Zapojili i děti, mohly si přinést vlastní nástroje. Bylo to zajímavé a nápadité. Hudebníci měli natažené struny, které měly symbolizovat Mariánský most, pracovali i se světlem. Vše se odehrávalo v Galerii Hraničář ve 2. patře. Vše bylo určené spíš dětem, my se s mužem jen zezadu dívali a těšila nás nápaditost práce tří herců,“ chválila páteční program Jana Kvapilová. Na festival přišla se svými třemi dětmi.

27. ročník taneční soutěže Grand Prix Ústí 2017.
FOTO: Strhující festival Grand Prix zažilo Ústí již po sedmadvacáté