Přijde na 4,6 milionu korun bez DPH, hotovo bude až 13. září. Do té doby musejí řidiči strpět objížďky a obchodníci omezený vstup do svých provozoven.

Jak uvedla městská mluvčí Romana Macová, práce částečně zasáhnou i do Dlouhé a Pařížské ulice. „Proběhnou v několika etapách, aby byl zajištěn přístup do přilehlých domů a zásobování obchůdků. Zakázku ve veřejné soutěži získala firma Insky,“ řekla.

Živnostníci, jichž se stavba dotkne, doufají, že jim nevezme tržby. Například prodejna oděvů ve Velké Hradební to zažila už před zhruba dvěma měsíci.

Kvůli bezpečnostní plachtě zavěšené kolem plotu u rozkopané silnice byla během tří dnů na nule, protože kolemjdoucí neviděli na vývěsní štít. „Tentokrát si radši vezmeme na tu dobu dovolenou,“ řekl majitel obchodu Petr Hurt.

Stavbu firma rozdělila do dvou etap. Nejprve odtěží konstrukční prvky vozovky s obrubníky, poté naveze a osadí nové, zároveň položí dvě vrstvy asfaltu. Přístup do provozoven umožní minimálně metr široký pruh chodníku.

„Předpokládaný termín dokončení je polovina července,“ informovala zástupkyně stavební společnosti Insky Jiřina Jarešová.

Druhá etapa, která zahrnuje výstavbu chodníků, navezení štěrků a pokládku zámkové dlažby na částech křižovatek Velké Hradební s Bratislavskou a Velké Hradební s Dlouhou ulicí, končí v srpnu. Přístup do domů zajistí stavbaři lávkami. Dokončovací práce a značení budou do 13. září.

Opravy a objízdné trasy v centru ● Termín rekonstrukce:
Práce začaly v úterý 5. června a končí 13. září tohoto roku. Provedeny budou ve dvou etapách. Zahrnují nové chodníky a vozovky.
● Objížďka ve směru do Masarykovy ulice:
Z Velké Hradební do Bratislavské a Winstona Churchilla jako doposud.
● Objížďka ve směru na Důlce:
Podle právě prováděných prací jednosměrně Pařížskou a Velkou Hradební, případně povede objížďka jako doposud, tedy ulicemi Dlouhou a K Národnímu domu.