Opravdových umělců s perfektní výbavou tam bylo dost, někteří dlouze přikrmovali kapříky dlouhými výstřely ze speciálních praků, jiní čekali na západ slunce. 

Nenápadná pěšinka mezi stromy mne zavedla na místo, kde seděl u dvou rybářských prutů zkušený muž v maskáčích a jeho radám naslouchal se zaujetím blonďatý kluk.

SEDM ZÁBĚRŮ ZA HODINU

Během jedné hodiny jsem zaznamenal sedm záběrů, pět kapříků pozdravilo nadšeného školáka, který chválit svého učitele. Ani jeden neměl sice požadovanou délku, po chvilce mazlení putovali zpět do vody, ale byla to úžasná podívaná. Konkurence tiše záviděla.

"Každé prázdniny jezdím do Ústí k prababičce Věře a pradědečkovi Boleslavovi. Je mi osm let, právě jsem úspěšně zakončil druhou třídu a po prázdninách půjdu do třetí. Kamarádi mi říkají Tony, je to takové dospělácké, ale jmenuji se správně Antonios. Hraji už pět let fotbal a bydlím ve Švýcarsku. S pradědečkem jsem na rybách poprvé. On to všechno umí správně pojmenovat, je úžasně klidný a když má záběr, tak to je paráda. Já mu trochu pomáhám, sleduji červený splávek, když potřebuje, podávám mu podběrák. Dnes to byla skvělá show, dvě ryby sice utekly, ale dalších pět kaprů jsem držel v ruce. To budu klukům doma vyprávět," tvrdil nadšeně chlapec. 

Maskovaný muž vytáhl chytrý telefon a pochlubil se krásným úlovkem z Labe. "Na ryby chodím už čtyřicet let, byla doba, kdy jsem vstával ve čtyři ráno, abych byl u vody první. Jako důchodce si přispím, ale stejně je to paráda, když to vyjde jako dnes. Prázdniny mají být plné zážitků, tak se snažím," prohlásil tiše a navázal nový háček.

Veteráni jako ze škatulky, tak vypadal další ročník Ústecké rallye. Více než stovka historických motocyklů a automobilů vyrazila v sobotu na silnice Ústecka a Teplicka.
FOTO: Nablýskané veterány brázdily silnice od Ústí k Teplicím