Někteří rybáři sem jezdí z Děčína, Mostu i Loun. Když je dobré počasí, je to kouzelné místo. „Vzal jsem kluka s sebou, pomalu mu to všechno vysvětluji, několikrát mu to zabralo, ale než se zvedl, byla ryba pryč. Teprve začíná, je mu deset," prozrazuje táta hned na první pozici.

HLADOVÁ RYBA NEMÁ ŠANCI

Všichni vědí kam nahodit, kde přikrmit, jaký navázat vlasec. Někdo používá prak, někdo speciální raketu. Signální technika na prutech svítí, zvoní, hraje písničku. Taková hladová ryba nemá žádnou šanci. Přesto se vrací většina borců v maskáčích domů bez úlovku.

„Já jsem se dal na rybaření před dvěma roky. Parta se rozpadla, kluci se oženili. Rozhodoval jsem se mezi prutem a sportovní střelbou. Přírodu jsem měl vždycky rád, tak jsem si pořídil nádobíčko a nastudoval pár odborných knih. Největší rybu jsem chytil v loňském roce v Dolním Žlebu. Byl to krásný bolen, měřil 63 centimetrů. Dnes jsem tady hodinu a hned mi zabral solidní kapr. Tamhle je ve vezírku," říká pan Václav.

VÝPOMOC PODBĚRÁKEM

Na krmení používá vařená kolínka, dva pruty čekají na zázrak. Po chvilce se ozve ten levý a začíná veliké divadlo. Mladý muž zasekne a ryba bojuje o svůj život. Po dlouhých deseti minutách je u břehu a já vypomáhám podběrákem.

Nebylo to jednoduché, břeh je v místě dost vysoký, ale na třetí pokus se to povedlo. Je to krásný amur, přesně šedesát. „To bude dnes vítání s hymnou. To se mi ještě nestalo. Přítelkyně se mi už posmívala. Krásná ryba, a jak se snažila. Přinesl jste mi štěstí, tak mi ještě udělejte fotku," žadoní rybář.

Chlumecký nový rybník vydal své poklady a spokojených lidí tam bylo hodně.

Chcete se pochlubit svým úlovkem? Pošlete fotografie a krátký text na e-mail ustecky@denik.cz