„Sešlo se nás tady více než 120, stolů s ukázkami sbírek je obsazeno šedesát," uvedl Hynek Troutnar, předseda klubu LABOLOG.

„Náš klub slaví v příštím roce padesáté výročí. Máme osmnáct členů, ale zájem ostatních sběratelů, jak svědčí i dnešní účast, je veliký. Pro začínající sběratele jsme připravili i nabídku pivních tácků zdarma," dodal Hynek Troutnar.

MILIONY KUSŮ ETIKET

S největší sbírkou pivních etiket se může pochlubit Ústečan Antonín Tupý. „Co se týče druhů, mám jich čtyři sta tisíc, na jednotlivé kusy to ale vyjde na miliony," představil stručně svou sbírku. Etikety sbírá od svých osmi let, celkem 42 roků.

„Mám toho plno a zabírá to hodně místa. Manželka věděla, koho si bere a nestěžuje si," poznamenal Antonín Tupý. Na burze si prohlédl expozice ostatních sběratelů, aby zjistil, co kdo nabízí nového.

„Raritou často není to, co je nejstarší, ale co je vzácné. Mám plno etiket z dob Rakouska Uherska, které jsou téměř bezcenné, ale takový národní podnik z padesátých let, to je vzácnost, toho je jen pár kusů," vysvětlil.

Sběratelství etiket poznamenaly minipivovary. „Je jich už přes tři sta a řada z nich tiskne etikety vlastně jen na kšeft, tolik piva ani neuvaří," mávl rukou Antonín Tupý.

Na burze se dalo koupit i pivo a to včetně klubového se zámečkem Větruše na etiketě. „To jsme si kvůli dnešní burze nechali uvařit v pivovaru Chýně. Povedlo se, je moc dobré," doplnil Hynek Troutnar.