U stolu číslo 5 seděla partička, která už řadu let jezdí za krásami přírody a odpočinkem do Janských Lázní. Do Pece pod Sněžkou vyjedou i vozíčkáři. Někteří se setkávají v cukrárně, jiní na zahrádce nebo v divadle. Aktivních seniorů tu je dost. Zaplněný sál v bývalé restauraci krátce pozdravil senátor Jaroslav Doubrava, první sólo měla starostka Severní Terasy Renata Zrníková.

„V těchto prostorách jsme poprvé, předchozí podobné akce byly v Národním domě. Předvánoční posezení a Jarní rej seniorů má v Ústí dlouholetou tradici, pod mou taktovkou jsou počtvrté. Zakladatelkou těchto krásných akcí je paní Bohumila Přikrylová, já se pouze snažím její myšlenky zachovat, sportovní terminologií řečeno, štafetu poponést trochu dál. K poslechu a tanci hraje už několik let Krušnohorka, předtančení sice nemáme, ale úvod už tradičně patří dětskému pěveckému sboru Terasáček, který vede Tomáš Svoboda. Šestnáctiletý sólista Petr Filo je neskutečně skromný kluk a talent určitě má," krátce popsala situaci Milena Černá, předsedkyně okresní organizace Svazu tělesně postižených v České republice z.s.

PÍSNIČKU ČESKOU ZPÍVAL CELÝ SÁL

Potom už parket patřil všem. Jako první se hrála Ta naše písnička česká a zpíval celý sál. Někdo se chtěl vyfotit s kamarádem, kterého už dlouho neviděl, někdo už plánoval letní dovolenou. „Na dobrou náladu u svátečních stolů přispěl i magistrát, moc děkujeme a všem přejeme hezké Vánoce," na závěr do mikrofonu zazpívala pořadatelka.

Nevím, kdo byl na parketu nejstarší, ale bylo to fajn. Mě bolela noha, ale tyhle písničky mám rád. Už kamarádi pomalu stárnem a nad svým mládím jen rukou mávnem.